Naga Markets

Frank szwajcarski od początku tego roku umocnił się wobec euro o blisko 8%. Ekonomiści z zespołu rynku walutowego Credit Suisse spodziewają się dalszej aprecjacji franka szwajcarskiego w stosunku do “wspólnej waluty”.

Szwajcarski bank centralny z jastrzębim nastawieniem

SNB podwyższył stopę procentową o 75 pb na ostatnim posiedzeniu na początku września, przez co wzrosła ona do 0,5%. W swoim oświadczeniu bank centralny stwierdził, że nie może wykluczyć dalszych podwyżek w celu zapewnienia stabilności cen w średnim terminie.

– Uważamy, że rynek nadal będzie wyceniał kolejną podwyżkę o 75 pb w grudniu lub potencjalnie więcej. – stwierdzili analitycy Credit Suisse.

Nie można pominąć faktu, że SNB nie określił franka szwajcarskiego jako “wysoko wycenionego”. Bank centralny powtórzył również, że może prowadzić interwencje walutowe w obu kierunkach.

Zobacz również: Ropa Brent tańsza niż pod koniec lutego. OPEC może jednak wywołać rajd ceny

– Jak wspominaliśmy wcześniej, obecnie bardziej prawdopodobne jest, że SNB będzie kupował CHF, gdyż przeciwna opcja byłaby szkodliwa dla osiągnięcia celu inflacyjnego. Ta dynamika powinna ograniczyć jakiekolwiek znaczące osłabienie franka. – podkreślili analitycy Credut Suisse.

Frank szwajcarski umacnia się. Prognoza dla CHF od Credit Suisse
Kurs EUR/CHF. Źródło: tradingview.com

– Obniżamy nasz cel EUR/CHF na koniec IV kwartału 2022 roku do 0,90 (0,94 poprzednio) i uznamy nasz pogląd za nieważny, jeśli notowania pary wzrosną powyżej 0,9950. – dodali.

Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostep do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

XTB

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCena ropy naftowej podąża na południe. Amerykański rynek nie jest taki słaby
Następny artykułBlok po 22 – 30 września 2022: EUR/USD, Ropa Brent
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here