napis eurchf na tle wykresuW trakcie wtorkowej sesji kurs franka szwajcarskiego osuwał się do poziomu 3,7750 gdzie przebiegają minima z grudnia i bieżącego roku, a w środę ostatecznie wybijał obszar i testował poziom 3,77 zł. Ostatni raz cena znajdowała się tak nisko półtora miesiąca temu, co może oznaczać możliwość zejścia w okolice dolnego ograniczenia konsolidacji i dalsze umocnienie PLN do CHF.


Kurs franka (CHF/PLN) spadnie do 3,74 zł?

Gdyby scenariusz testu dolnego ograniczenia konsolidacji miałby się rzeczywiści zrealizować, wtedy kurs franka musiałby osunąć się o kolejne 3-4 grosze w kierunku strefy zaznaczonej na wykresie na zielono. Oznaczałoby to spadek wartości CHF od początku roku o 11 groszy, całkowicie negując aprecjację kursu rozpoczętą w listopadzie:

kurs franka 30.01.2019
Kurs franka z potencjalną szansą ponownego testu dolnego ograniczenia konsolidacji? Źródło: Tradingview.com

Zanim jednak CHF/PLN dojdzie do 3,74-3,73 zł, będzie musiał pokonać 200-okresową średnią ruchomą. Cena nie miała z nią kontaktu od maja 2018, jej wybicie przyspieszyło jednak dynamikę zmiany cen.

Frank nie traci wyłącznie do złotego. Osuwa się w dół w stosunku do dolara amerykańskiego drugą sesję z rzędu (dynamika deprecjacji jest jednak zdecydowanie mniejsza). W stosunku do euro spadki trwają natomiast od początku tygodnia i w tym momencie CHF znajduje się najniżej od połowy listopada, wybijając istotny od strony technicznej kanał wzrostowy.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here