Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Mimo, że na przestrzeni ostaniach dni nie poznaliśmy zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata, to zmienność była bardzo duża. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 28 listopada 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,1613 zł 28.10.2021, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,7125 zł 28.10.2021, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,5518 zł 28.10.2021, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,5143 zł 28.10.2021, godzina 10:00

Kurs euro wzrósł o 54 grosze 

Kurs euro wzrósł na początku minionego tygodnia o niemal 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 3 listopada aprecjacji do 17,5 grosza. Licząc z kolei od dołków z 7 czerwca br. notowania wspólnej waluty wzrosły już o ponad 31 groszy, a od minimów z płowy stycznia 2020 r. aż o 54 grosze.Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że kurs euro znalazł się na jednym z najwyższych poziomów w historii. W dotychczasowej historii euro droższe niż obecnie było bowiem jedynie dwukrotnie: na początku 2004 r. i w marcu 2009 r.

Mimo, że w miniony wtorek pojawiła się niemała reakcja podażowa, to wskutek późniejszych spadków kurs euro powrócił jedynie w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), gdzie w już w piątek, po informacji o wykryciu nowej, prawdopodobnie najgroźniejszej mutacji koronawirusa pojawiła się potężna reakcja popytowa negująca zdecydowana większość wcześniejszych spadków. Wiele wskazuje więc na to, że kurs euro w najbliższym czasie kontynuował będzie rajd wzrostowy.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego najwyżej w historii

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł na początku minionego tygodnia o niespełna 3 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 8 września br. aprecjacji do niemal 39 groszy. Licząc z kolei od dołków z 3 czerwca br. Fran szwajcarski podrożał już o niemal 47 groszy. To wszystko sprawiło, że kurs franka wybił powyżej technicznego oporu w wysokości 4,38 zł i znalazł się na najwyższym poziomie w historii. Biorąc pod uwagę rosnący niepokój związany z nową wersją koronawirusa, mało prawdopodobne wydaje się, by CHF miał wkrótce spaść.

Dalsza część artykułu pod filmem
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 84 grosze

Kurs funta wzrastał między 8 a 19 listopada br. o ponad 29 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej już od grudnia 2020 r. aprecjacji do niemal 84 groszy. Tak znaczna zwyżka sprawiła, że szterling przekroczył w minionym tygodniu pułap 5,64 zł, co było najwyższym poziomem cenowym brytyjskiej waluty od czasu pamiętnego referendum ws. Brexitu z czerwca 2016 r.

Mimo, że na przestrzeni ostatnich dni obserwowaliśmy niewielkie spadki, to mało prawdopodobne by tendencja ta zwiastowała zmianę trendu. Bardziej prawdopodobne wydaje się bowiem, że kurs funta powróci jedynie w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 5,48 zł, po czym odbije i wróci na ścieżkę wzrostów.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 59 groszy

Kurs dolara wzrósł od 9 listopada br. o ponad 27 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od początku czerwca br. aprecjacji do niemal 59 groszy. Tak znaczna zwyżka sprawiła, że notowania amerykańskiej waluty zbliżyły się w okolice 4,23 zł, co było najwyższym poziomem od maja ubiegłego roku.

Mimo, że od wtorku obserwujemy spokojne spadki, to mało prawdopodobne by tendencja ta zwiastowała zmianę trendu. Bardziej prawdopodobne wydaje się bowiem, że kurs dolara powróci jedynie w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 4,1450 zł, bądź 4,11 zł, po czym odbije i wróci na ścieżkę wzrostów.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolara online | gpw azoty | neuca akcje kupno | amica giełda | pkn orlen cena akcji | kursy kryptowalut wykres | kurs pkobp | giełda intercars |Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj