Frank szwajcarski nadal przy 4,16 PLN. Rynek testuje siłę popytuNotowania franka szwajcarskiego podczas kolejnej sesji tygodnia wobec polskiego złotego nadal podbijają się od zakresu wsparcia. Jest nim poziom średniej, widocznej na wykresie H4 – D1 pary CHF/PLN oraz ostatnie szczyty przypadające właśnie na tym zakresie. Zdaje się, że kolejne sesje na parze z frankiem szwajcarskim będą bardzo istotne z perspektywy wyjaśnienia, czy kurs jest w stanie utrzymać się jeszcze na wyższych poziomach. Spójrzmy zatem na wykres D1 pary CHF/PLN.

  • Notowania franka szwajcarskiego nadal utrzymują się względnie wysoko
  • Para walutowa CHF/PLN podczas wtorkowej sesji oscyluje zatem przy 4,16 PLN
  • Wiele wskazuje na to, że obecne wsparcie cenowego może utrzymać rynek
  • Warto obserwować zatem późniejsze reakcje właśnie w tym zakresie

Rynek franka szwajcarskiego wobec złotego w ważnej strefie

Podczas dzisiejszej sesji na franku szwajcarskim wobec polskiego złotego widać delikatną konsternację – rynek rynek testuje zakres wsparcia widocznego na załączonym poniżej wykresie pary CHF/PLN z perspektywy D1. Jest nim średnia krocząca – oraz przypadające na tę strefę ostatnie szczyty. Z czysto technicznego punktu widzenia tego typu poziomy często utrzymują rynek przed spadkami w kolejnych dniach. Dzieje się tak dlatego, że w takim zakresie odbywa się test siły popytu i jeśli ktoś zbiera rynek franka wobec złotego – to właśnie w tym rejonie strona popytowa powinna się zacząć uaktywniać.

InvestCuffs

W przypadku ewidentnego braku siły na dalsze wzrosty rynku – frank szwajcarski będzie miał przed sobą zadanie testu nieco niższego zakresu – 4,14 PLN i wykazać, czy z tej strefy rynek będzie w stanie wygenerować kolejny ruch wzrostowy.

wykres Kurs franka CHFPLN D1 23.03.2021
Kurs franka CHFPLN D1 23.03.2021
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolar | ropa naftowa notowania | kurs euro | kurs funta prognozy | kurs euro wykres |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNotowania dolara spadają do 3,85 PLN. USD/PLN na wsparciu
Następny artykułKurs złotego (EUR/PLN) umacnia się, kryzys tureckiej liry
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here