Kurs franka szwajcarskiego we wtorekNotowania franka szwajcarskiego ugrzęzły w okolicach wielomiesięcznych minimów. Dodając do tego obecną, konsolidacyjną naturę polskiej złotówki, wykres CHF/PLN stoi w miejscu praktycznie od miesiąca. Analitycy techniczni doszukują się jednak szans w przecięciu dwóch średnich ruchomych, które mogłoby sprowadzić notowania w okolice tegorocznych dołków, pod 3,73 zł.

Para walutowa Kurs (w zł) Nazwa
CHFPLN 3,7604 frank

Kurs franka szwajcarskiego bez kierunku, rządzi wąska konsolidacja

CHF/PLN w szerokiej perspektywie przesuwa się w konsolidacji od zeszłorocznych wakacji. W jej zakresie można wyrysować węższy kanał ruchu bocznego obserwowany od października, a od miesiąca notowania przesuwają się w jego dolnym segmencie, poniżej siatki średnich ruchomych. Kilkugroszowy rynek bez trendu utknął pomiędzy minimami z marca oraz minimami ze stycznia.

Kurs franka szwajcarskiego do złotego na wykresie dziennym
Kurs franka szwajcarskiego do złotego na wykresie dziennym

Sytuację odmienić może jednak przecięcie średnich ruchomych. W tym momencie szybsza 50 EMA znajduje się w niedużej odległości od wolniejszej 200 EMA i jeżeli naruszy ją od góry, będzie to sygnałem potwierdzającym niedźwiedzie nastawienie rynku co do dalszych ruchów. Tak naprawdę jednak dopiero wybicie strefy popytowej łączącej ze sobą minima z ostatnich dziewięciu miesięcy (3,73-3,74 zł) będzie pełnym potwierdzeniem trendu spadkowego.

Frank nawet po 3,53 zł? Prognozy CHF/PLN na przyszły rok

Chociaż w tym momencie kurs franka szwajcarskiego wyraźnie konsoliduje, to zdaniem analityków TMS Brokers, już w przyszłym roku może znajdować się o ponad 20 groszy niżej. Projekcje dla kolejnych kwartałów wyglądają następująco:

  • II kw. 2019 r. – 3,75 zł
  • III kw. 2019 r. – 3,70 zł
  • IV kw. 2019 r. – 3,61 zł
  • 2020 r. – 3,53 zł

Tak silna deprecjacja CHF ma wynikać nie tylko z ogólnej słabości szwajcarskiej waluty, ale przede wszystkim z umocnienia złotówki. W tym samym raporcie analitycy TMS Brokers, zakładają bowiem także spadki USD i GBP w stosunku do PLN na przestrzeni kolejnych 12 miesięcy.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here