Naga MarketsFranki szwajcarskie na tle flagiBezpieczna przystań wśród walut tj. frank szwajcarski osłabi się, gdy globalne ożywienie przyspieszy w okolicach połowy 2021 roku. Jeremy Stretch z CIBC Capital Markets spodziewa się, że do końca drugiego kwartału para EUR/CHF osiągnie poziom 1,09, zanim kurs ponownie ruszy na północ. Podobną prognozę przedstawili eksperci z Rabobanku. Cross walutowy wzrasta trzecią sesję z rzędu oscylując w środę w okolicach 1,1050.

  • Szwajcaria może być świadkiem szybszego ożywienia w porównaniu do sąsiadów, takich jak Włochy, Niemcy i Francja
  • Solidny globalny wzrost powinien ułatwiać pracę SNB
  • Frank szwajcarski jest obecnie najgorszą walutą G10 w tym roku

Kurs euro spadnie do połowy roku do 1,09 CHF – CIBC

Szwajcaria może być świadkiem szybszego ożywienia w porównaniu do sąsiadów, takich jak Włochy, Niemcy i Francja. Jednak to nie neguje wyzwań z którymi będzie musiała się zmierzyć gospodarka w 2021 r., ponieważ pierwszy kwartał pozostaje obciążony środkami blokującymi – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szerokie nastawienie reflacyjne, oparte na powrocie do solidnego globalnego wzrostu, wzmocnieniu rynku towarów lub walut zorientowanych na wzrost gospodarczy, powinno nadal ułatwiać pracę SNB. Narodowy Bank Szwajcarii pozostaje zorientowany na ograniczanie zysków CHF, utrzymanie konkurencyjności eksportu i ograniczenie presji dezinflacyjnej.

Oczekujemy, że szwajcarska waluta nieznacznie zyska na wartości w stosunku do euro w połowie roku i spadnie w kierunku dwuletniej (1,09) średniej kroczącej. Następnie trend wzrostowy powinien być kontynuowany wraz z globalnym ożywieniem – dodano.

Kurs EUR/CHF spadnie w kierunku wsparcia 1,0915 – Rabobank

Frank szwajcarski jest obecnie najgorszą walutą G10 w tym roku. Jane Foley, starszy strateg FX w Rabobanku spodziewa się, że para EUR/CHF przetestuje 1,0915 (szczyt z czerwca 2020 r.) w nadchodzących tygodniach.

Połączenie rozczarowań związanych z danymi makroekonomicznymi i szerokie nastawienie reflacyjne sugeruje duże możliwości powrotu EUR/CHF do poziomu wsparcia 1,0915 w nadchodzących tygodniach. Z drugiej strony uważamy, że EUR/CHF może mieć trudności z trwałym przebiciem powyżej 1,10 do drugiej połowy tego roku – podsumowano.

Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdprojekt | mercator kurs | kur euro | giełda jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here