Naga MarketsFrank silny, kurs dolara wraca do wzrostów po jednym dniu przerwyWtorek przyniósł cofnięcie się dolara na głównych relacjach, co widać było po zachowaniu się koszyka dolara, a środa zapowiada się jak na razie podobnie. Słabość dolara to wynik wczorajszych zeznań szefa FED w Kongresie, z których wynika, że decydenci planują wydłużyć istniejący program skupu bonów skarbowych poza kwiecień. Dodatkowo Jerome Powell stwierdził, że jest zbyt wcześnie, aby móc ocenić możliwy wpływ chińskiego koronawirusa na gospodarkę, co teoretycznie otwiera drogę do dwutorowych, przeciwstawnych sobie teorii i domysłów.


Kurs franka pozostaje silny, dolar wraca do zwyżek

Dzisiaj słabszy jest tylko JPY, a CHF pozostaje stabilny – to sygnał, że rynki nie obawiają się nadmiernie ryzyka, chociaż statystyki dotyczące 2019-nCoV pozostają negatywne. Wczoraj mieliśmy nowe szczyty indeksów akcji w USA, chociaż później odnotowano nieznaczne cofnięcie, ale już dzisiaj rano widać powrót do wzrostów. W górę poszły też indeksy w Azji, ciągnie też Europa nie zważając na słabe dane makro z ostatnich dni dla Niemiec i Francji. Zachowanie się rynków akcji wpisuje się w schemat silnej hossy, kiedy to odrywamy się od otaczającej nas rzeczywistości (liczy się tylko to, czy FED będzie nadal “pompował” pieniądze w rynek).

Najsilniejszą walutą w zestawieniach jest dzisiaj dolar nowozelandzki, który rośnie o ponad 1 proc. po tym, jak RBNZ nie zmienił w nocy stóp procentowych i dał zaskakująco „jastrzębi” komunikat podnosząc w górę prognozowaną ścieżkę dla stóp procentowych – po okresie stabilizacji kolejnym ruchem może być ich podwyżka. Decydenci zwrócili uwagę na lepszą sytuację na rynku pracy, oraz sygnały wzrostu wydatków gospodarstw, oraz poluzowanie polityki fiskalnej. Na zwyżce NZD próbuje korzystać AUD, którego wsparły lepsze dane nt. indeksu zaufania konsumentów Westpac za luty. Wątek chińskiego koronawirusa jest ignorowany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here