Cena franka szwajcarskiego 31 maja 2019Ubiegły tydzień pod względem wzrostów zdominował frank szwajcarski, który w piątek wzniósł się na poziomy z marca br. Istotne zyski odnotowało także euro, a nieco mniejsze funt. Jedynie dolar do złotego zakończył piątkową sesję pod poziomem otwarcia z poniedziałku.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Dwa tygodnie wzrostów z rzędu widoczne są także na franku szwajcarskim. W trakcie pierwszego utworzył się byczy pin bar testujący okrągły poziom 3,80 zł oraz linię trenu biegnącą od dołka z kwietnia br. Z kolei poprzedni tydzień potwierdził formację pin bara, cena wzrosła bowiem do poziomów z marca br., a zamknięcie w piątek miało miejsce tuż pod kluczowym oporem przy 3,85 zł. Jeśli wzrosty będą kontynuowane, przed bykami spore wyzwanie związane z pokonaniem wspomnianego oporu oraz szczytów przy 3,8569 oraz 3,8633.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres tygodniowy - 13 lipca 2019
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres tygodniowy – 13 lipca 2019

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Notowania dolara do złotego umacniały się w pierwszej połowie minionego tygodnia, gdzie kupującym udało się przetestować kluczowy opór przy 3,8120. Jednakże w środę na rynek powrócili sprzedający, którym do piątku udało się zepchnąć notowania pod poziom poniedziałkowego otwarcia. W rezultacie na wykresie tygodniowym utworzył się niedźwiedzi pin bar wskazujący na potencjał do odbicia w nowym tygodniu. Kluczowe wsparcie stanowi teraz strefa między 3,7200 – 3,7264.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres tygodniowy - 13 lipca 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres tygodniowy – 13 lipca 2019

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Umocnienie euro do polskiej złotówki w ubiegłym tygodniu zaprowadziło notowania EUR/PLN do poziomów sprzed ponad miesiąca. Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, byki przetestowały kluczowy obszar oporu między 4,2700 – 4,2760, który został utrzymany na zamknięciu w piątek. Przełamanie tej strefy odsłoniłoby linię trendu spadkowego biegnącą od tegorocznych maksimów.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres tygodniowy - 13 lipca 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres tygodniowy – 13 lipca 2019

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

W pierwszym tygodniu lipca, kurs funta do złotego wyznaczył dołek na poziomie 4,7158, jednakże do zamknięcia straty zostały odrobione, a cena wróciła ponad kluczowe wsparcie przy 4,74 zł. Jak widać na wykresie tygodniowym GBP/PLN, funt odbijał w ubiegłym tygodniu potwierdzając respektowanie wsparcia. Dodatkowo, jesteśmy świadkami dwóch pełnych wzrostowych tygodni, które ostatnio widzieliśmy w kwietniu, tuż przed silnym spadkiem. W przypadku kontynuacji korekty, notowania mogą zmierzać do oporu przy 4,81 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres tygodniowy - 13 lipca 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres tygodniowy – 13 lipca 2019 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Cisną żydki niemiłosiernie… Pewnie jest to element kampanii wyborczej z nadzieją, że zmniejszy się grono zwolenników PiS. Nic z tego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here