Naga MarketsAnalitycy MUFG Banku utrzymują swój pro-spadkowy scenariusz na parze USD/CHF. Pogląd odzwierciedla ich oczekiwania, że ​​dolar amerykański prawdopodobnie będzie dalej osłabiał się po wyniku wyborów w USA. Ich pomysł transakcyjny typu short skierowany jest na poziome 0,8650 ze stop-lossem na 0,9250. Kurs USD/CHF zakończył się w minionym tygodniu na poziomie 0,91.

  • Potencjalne zwycięstwo Joe Bidena w wyborach to dalsze osłabienie dolara
  • Fed zwiększy łagodzenie polityki pieniężnej, aby wesprzeć ożywienie gospodarcze
  • CHF był jednym z głównych beneficjentów handlu dewizami walutowymi obok złota

Kurs franka (CHF) wspierany przez szok wywołany globalnym lock-downem – MUFG

Para USD/CHF przetestowała w listopadzie i na razie utrzymała kluczowe wsparcie na poziomie 0,9000. Następnie nastąpiło silne odbicie w rejon listopadowego maksimum w okolicach 0,92 i obecnie kurs oscyluje w okolicach 0,91.

Jednak nadal uważamy, że zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich USA potwierdza nasze perspektywy dalszego osłabienia dolara. Nadal oczekujemy, że Fed zwiększy łagodzenie polityki pieniężnej, aby wesprzeć ożywienie gospodarcze, zwłaszcza teraz, gdy Kongres prawdopodobnie pozostanie podzielony, a gospodarka nie otrzyma niezbędnego wsparcia – napisano w raporcie.

CHF był jednym z głównych beneficjentów handlu dewizami walutowymi obok złota. Podobnie EBC ma ogłosić dalszą znaczącą ekspansję (kolejne 500 mld EUR) własnego programu luzowania ilościowego w grudniu, co również zwiększa względną atrakcyjność CHF względem EUR.

Nie jesteśmy jeszcze przekonani, że perspektywy globalnego wzrostu uzasadniają zacieśnienie polityki pieniężnej i trwałe odwrócenie siły CHF, biorąc pod uwagę bezprecedensowy szok wywołany przez globalny lock-down – podsumowano.

Kurs USDCHF na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCHF na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here