Frank zyskuje dziś ponad 0,3% 

Liderem dzisiejszej sesji pozostaje frank szwajcarski, który do złotego zyskuje 0,35%. Notowania CHF/PLN wybiły dziś nowe maksima i przekroczyły poziom 3,84 zł.

Cena utrzymuje się ponad zniesieniem 61,8% całego ruchu spadkowego, który rozpoczął się pod koniec kwietnia 2019 r. i jak na razie widać spore prawdopodobieństwo odrobienia całych strat, być może w przyszłym tygodniu. W przypadku cofnięć, traderzy mogą obserwować zachowanie notowań na horyzontalnych poziomach wsparcia oraz kanale średnich EMA 10/20/

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres dzienny - 23 maja 2019
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres dzienny – 23 maja 2019

Dolar traci po ustanowieniu nowego szczytu

Kurs dolara zaczął dzień do silnego wzrostu, który zaprowadził notowania USD/PLN do poziomów sprzed ponad dwóch lat. Tam jednak pojawiły się zlecenia sprzedaży, które spychają cenę z powrotem pod opór przy 3,86 zł.

Kontynuacja korekty może sprawić, że już wkrótce będziemy świadkami re-testu dynamicznego wsparcia w postaci kanału średnich EMA 10/20 oraz znajdującej się nieco niżej linii trendu widocznej na wykresie.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 23 maja 2019

Kurs euro do złotego stoi w miejscu

Na notowaniach euro do złotego widoczne jest niezdecydowanie inwestorów. Wczoraj cena praktycznie nie zmieniła się od otwarcia do zamknięcie, a w czwartkowy wieczór sytuacja jest podobna.

Cienie świecy przetestowały od góry opór blisko 4,3076, a od dołu 10-dniową EMA. Jak na razie cena utrzymuje się ponad zniesieniem 38,2% całego ruchu spadkowego od lutego br., które teraz działa jako wsparcia. Wciąż zatem istnieje szansa na powrót do wzrostów, których celem może być zniesienie 61,8% blisko 4,3166.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres dzienny - 23 maja 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres dzienny – 23 maja 2019

Funt wyznaczył nowe minima i wrócił do zakresu wczorajszych notowań

Kurs funta przekroczył nieznacznie wczorajsze minima i tym samym znalazł się na poziomach widzianych ostatnio 6 lutego. Notowania GBP/PLN zaraz po dolarze tracą dziś najmocniej, a w przypadku kontynuacji osunięć może się spodziewać testu wsparcia przy 4,8600.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres dzienny - 23 maja 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres dzienny – 23 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here