Kursy walut euro i funta zniżkowały w ubiegłym tygodniu do polskiego złotego. Nieznacznie zyskał dolar amerykański, a największym wygranym okazał się frank szwajcarski. Sprawdź, gdzie dalej mogą kierować się notowania tych walut.


Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Frank szwajcarski w relacji do złotego w ubiegłym tygodniu utrzymał się ponad wsparciem przy 3,81 zł, a zamknięcie w piątek wypadło na poziomie 3,81. To już czwarty tydzień z rzędu, kiedy notowania CHF/PLN się umacniają. Kluczowym celem dla potencjalnych wzrostów w kolejnych tygodnia wydaje się strefa tworzona przez maksima z ubiegłego i obecnego roku między 3,8570 – 3,8633.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres tygodniowy - 2 czerwca 2019 
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres tygodniowy – 2 czerwca 2019

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Ubiegły tydzień zakończył się nieznacznym zyskiem dolara do złotego (+0,12%). Jak widać na wykresie tygodniowym USD/PLN poniżej, kurs przetestował ponownie kluczowy opór na poziomie 3,86 zł, po czym ponownie do gry wkroczyli sprzedający, by znieść znaczącą część  wzrostów. Opór zostaje utrzymany, a zatem w dłuższym terminie istnieje szansa na ruch spadkowych w kierunku linii trendu biegnącej od dołka z września 2018 roku.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres tygodniowy - 2 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres tygodniowy – 2 czerwca 2019

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Notowania euro do złotego osuwały się drugi tydzień z rzędu. Tym razem po przekroczeniu poziomu 4,30 zł kurs EUR/PLN odwrócił kierunek i ostatecznie zamknięcie tygodnia miało miejsce w okolicach 4,2822 zł. W przyszłym tygodniu cena może dalej się osuwać, by przetestować najbliższy obszar wsparcia między 4,2700 a 4,2760.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres tygodniowy - 2 czerwca 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres tygodniowy – 2 czerwca 2019

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Najbardziej dotkliwe okazało się osunięcie funta do polskiej złotówki, który od otwarcia do zamknięcia tygodnia stracił 0,5%. Ponadto, na wykresie tygodniowym GBP/PLN pokonane zostało istotne wsparcie przy 4,86 zł. W przypadku cofnięcia, poziom ten może teraz działać jako opór. Z kolei kontynuacja wyprzedaży może kierować notowania do długoterminowej linii trendu, która swój początek ma w dołku z 2017 roku.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres tygodniowy - 2 czerwca 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres tygodniowy – 2 czerwca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here