Naga Marketsprognozy EUR CHF GBP USD notowania kurs dolara euro franka funta wiadomosciFrank kontynuuje w poniedziałek przecenę do złotego, a kurs funta po pozytywnej niespodziance ze strony PKB testuje najwyższe poziomy od maja. Stabilniej prezentują się euro i dolar, chociaż również one oddają część pola polskiej walucie. W poniedziałek, po godzinie 12:30 kursy walut kształtowały się następująco: euro 4,3376 zł, dolar 3,9291 zł, funt 4,8524 zł i frank szwajcarski 3,9693 zł.

  • Kurs funta silnie zyskuje do złotówki i jest najmocniejszy od 3 miesięcy
  • Z kolei kurs franka szwajcarskiego mocniej się osuwa i utrzymuje pod 3,97 zł
  • Euro i dolar prezentują stabilizację, tracąc niespełna 0,2% do złotówki w poniedziałek
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3376 Euro
USDPLN 3,9291 dolar
GBPPLN 4,8524 funt
CHFPLN 3,9693 frank

Kurs euro balansuje na granicy 4,34 zł. EURPLN stanął w miejscu

Kolejną sesję z rzędu, kurs euro porusza się tuż pod barierą 4,34 zł, testując lokalne minima i ceny ostatni raz obserwowane niemal miesiąc temu. Ostatni raz kontakt z poziomem doprowadził do dynamiczniejszego odbicia cen w górę, obecnie jednak nic na to nie wskazuje i EURPLN znalazł się w wyraźnym impasie.

kurs euro EURPLN 9 września
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym. EURPLN D1

Kurs dolara traci w poniedziałek do złotego. USDPLN w dół o 0,2%

W miejscu stoi również kurs dolara amerykańskiego, chociaż złotówka stara się przechylać szalę na swoją korzyść, w efekcie czego notowania USDPLN tracą 0,2% utrzymując się pod oporem na 3,94 zł. Swoisty impas przypomina ten obserwowany na EURPLN i dopiero wybicie 3,94 zł lub 3,90 zł pozwoli zaobserwować większą zmienność.

Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym. USDPLN D1
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym. USDPLN D1

Kurs franka najniżej do złotego od miesiąca. CHFPLN spada pod 3,97 zł

Najsilniej poniedziałkowe próby umocnienia złotówki widać w stosunku do szwajcarskiej waluty. Kurs franka traci niemal 0,4% i schodzi poniżej linię wsparcia 3,97 zł, testując najniższe poziomy od ponad miesiąca. Jeżeli CHFPLN wybiłby obecną konsolidację, wtedy może poszerzyć spadki w stronę 3,94 zł lub nawet 3,90 zł, gdzie znajduje się główne wsparcie.

kurs franka 9 września CHFPLN
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym. CHFPLN D1

Kurs funta w górę o 0,6%. GBPPLN nie był tak drogi od maja!

Na trzymiesięcznych szczytach w trakcie poniedziałkowej sesji znalazł się kurs funta. Chociaż najpierw testował poziomy pod 4,81 zł, to następnie dynamicznie wybijał podchodząc pod niemal 4,87, zostawiając w tyle sierpniowo-wrześniowe szczyty i testując poziom z końcówki maja bieżącego roku.

Kurs funta reaguje na pozytywną niespodziankę ze strony brytyjskiego PKB w drugim kwartale oraz na informacje o oddalającej się perspektywie bezumownego Brexitu i możliwości jego opóźnienia o kolejne trzy miesiące.

kurs funta GBPPLN 9 września
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym. GBPPLN D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here