Flaga Szwajcarii na białym tle7 groszy w przeciągu jednego tygodnia, a następnie dynamiczna korekta spadkowa w przeciągu zaledwie dwóch sesji. Kurs franka szwajcarskiego od początku maja zdążył przetestować zarówno, górną jak i dolną granicę konsolidacji rysowanej od października ubiegłego roku. Czy czekają nas silniejsze spadki, a może CHF/PLN tylko chwilowo oddaje część zysków?


Kurs franka powraca w czwartek pod 3,80 zł. Złoty umacnia się po słowach Trumpa

Jeszcze wczoraj frank szwajcarski testował najwyższe poziomy od początku kwietnia, podchodząc niemal pod 3,83 zł. Sytuację odwróciła jednak wypowiedź amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa, który obwieścił przesunięcie w czasie decyzji dotyczącej nałożenia ceł na importowane z Europy auta oraz części samochodowe. Wywołało to nie tylko euforię na amerykańskiej giełdzie, ale również wspomogło waluty krajów wschodzących, w tym złotówkę. W efekcie PLN dynamiczniej korygował do większości głównych walut na rynku Forex, w tym właśnie do CHF.

Kurs franka obserwuje drugą falę umocnienia również w czwartek, w efekcie czego CHF/PLN powraca pod 3,80 zł. Na poniższym wykresie warto zwrócić uwagę na lokalny opór (pomarańczowa linia), który blokuje dalszą aprecjację od poniedziałku oraz na długi górny knot świecy środowej, wyraźnie odrzucający górne ograniczenie konsolidacji oraz wspomniany opór. Dla części inwestorów bazujących na analizie technicznej może to być sygnał do wyprzedaży franka, między innymi w kierunku minimów marcowych w okolicach 3,78 zł (gdzie przebiega również siatka średnich ruchomych):

Kurs franka szwajcarskiego do złotego na wykresie dziennym
Kurs franka szwajcarskiego do złotego na wykresie dziennym

Frank traci również na szerszym froncie walutowym

Dynamiczne osłabienie CHF w trakcie ostatnich dwóch dni nie jest wywołane tylko i wyłącznie siłą złotówki, ale relatywną słabością samego franka. Indeks waluty traci w drugiej połowie tygodnia, testując siedmiodniowe minima.

Doskonale widać to również na wykresie USD/CHF, gdzie kurs dolara po trzech dniach testów miesięcznych dołków na 1,05 CHF wyraźniej odbija w czwartek i powraca nad istotną strefę oporową z lutego.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here