Naga Markets

Frank może nadal się umacniać, Credit Suisse rekomenduje short EUR/CHFKurs euro do franka (EUR/CHF) od początku roku zaliczył sporą przecenę: o blisko 7%. Analitycy Goldman Sachs są wciąż byczo nastawieni wobec franka szwajcarskiego, a posiedzenie SNB już niebawem.

Kurs EUR/CHF w obliczu spotkania SNB

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) w tym tygodniu zadecyduje o wysokości stopy procentowej. Analitycy Goldman Sachs oczekują jastrzębiej postawy banku.– Uważamy, że SNB jest za bardziej rygorystycznym celem inflacyjnym niż inne banki centralne i jest również lepiej wyposażony, aby sprostać wyzwaniom, przed którymi stoją obecnie decydenci w całej Europie. – stwierdzili eksperci z Goldman Sachs.

Posiedzenie SNB w tym tygodniu jest pewnego rodzaju wyzwaniem dla banku, po tym gdy EBC podniósł stopę o 75 pb we wrześniu. Wydaje się, że EBC nie zawiedzie i prawdopodobnie zrobi to ponownie w październiku, uważają eksperci z Goldman Sachs.

Uważamy, że wyzwanie rzucone przez EBC może zostać pokonane (przez SNB, przyp. red.) dzięki dużej (100 pb lub więcej) podwyżce stóp i zmianie polityki zarządzania rezerwami – np. wyraźnemu wyrażeniu zamiaru zmniejszenia wielkości bilansu (tj. sprzedaży rezerw walutowych) lub przynajmniej przejściu na jednostronne zaangażowanie interwencyjne (w celu ochrony przed deprecjacją waluty). – stwierdzili analitycy Goldman Sachs.

Podobnego zdania są ekonomiści z Credit Suisse:

W przypadku najbliższego posiedzenia SNB 22 września, widzimy ryzyko, że bank centralny może zaskoczyć rynek większą niż oczekiwana podwyżką stóp procentowych. – zaznaczyli ekonomiści Credit Suisse.

Rynek wycenia nieco ponad 75pb zacieśnienia polityki na tym posiedzeniu SNB. Co istotne, rynek oczekuje nawet nadzwyczajnej podwyżki między posiedzeniami, bowiem kolejne spotkanie banku centralnego zaplanowane jest dopiero na grudzień.

XTB

– Ryzyko niedostatecznego spełnienia oczekiwań wyraźnie wzrosło, ale uważamy, że deprecjacja CHF na skutek bardziej zdecydowanych komentarzy EBC pod koniec sierpnia powinna być wystarczającym czynnikiem motywującym SNB, aby nie chciał rozminąć się z oczekiwaniami rynku. – zaznaczyli eksperci z Goldman Sachs.

Analitycy amerykańskiego banku inwestycyjnego spodziewają się, że SNB nie zawiedzie, a to z kolei miałoby podtrzymać trend spadkowy EUR/CHF.

– Uważamy, że inwestorzy powinni utrzymywać shorty na EUR/CHF do kluczowego posiedzenia w przyszłym tygodniu. – podkreślili.

Trzymanie krótkiej pozycji na EUR/CHF zalecają także analitycy Credit Suisse.

– Trzymamy się naszego celu 0,94 na EURCHF i uznalibyśmy nasz pogląd za błędny przy poziomach powyżej 1,0060. – podsumowali przedstawiciele Credit Suisse.

Kurs euro do franka (EUR/CHF) we wtorek rano wzrasta o 0,09% do 0,9674 względem zamknięcia z poniedziałku.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here