kurs franka szwajcarskiegoWe wtorek kurs franka szwajcarskiego ponownie testuje poziomy nad 3,82 zł, zbliżając się do niemal dwumiesięcznych maksimów oraz górnego ograniczenia konsolidacji. Strefa była odrzucana w zeszłym tygodniu powodując silniejszą korektę spadkową, jednak kupujący CHF/PLN ponownie próbują swoich szans. Jeżeli notowania pokonałyby obecne opory, wtedy droga do wzrostu o kolejne 4 grosze i przetestowania tegorocznych maksimów wydaje się otwarta.


Kurs franka nie potraci poradzić sobie z 3,83 zł. Opór ponownie zatrzyma byki?

W momencie gdy polski złoty prezentuje się relatywnie stabilnie do kursu euro, to wobec franka szwajcarskiego obserwowany jest istny roller-coaster. Od połowy kwietnia CHF/PLN zdążył stracić na wartości 12 groszy, aby następnie ponownie odzyskać niemal 9. W efekcie kurs franka podchodzi pod górne ograniczenie konsolidacji utrzymujące się od września ubiegłego roku, której nie udało się wybić na dłużej niż na kilka pojedynczych sesji. Od listopada poziom testowany był już wielokrotnie i do tej pory próby jego pokonania okazywały się bezskuteczne:

Kurs franka szwajcarskiego do złotego ponownie testuje ważną strefę oporu
Kurs franka szwajcarskiego do złotego ponownie testuje ważną strefę oporu

Strefa oporowa pokrywa się z poziomami 3,83 zł, ich ewentualne wybicie otwiera drogę do maksimów z sierpnia i września ub.r., testowanych w marcu. Jeżeli poziom nie zostanie jednak wybity, wtedy zgodnie z zasadą ruchów w konsolidacji, kurs franka szwajcarskiego powinien powracać w stronę 3,78 zł (dołki z marca), a następnie do dolnego ograniczenia całego ruchu bocznego na 3,74 zł (minima z października-listopada ub.r. i lutego oraz kwietnia b.r.).

Frank rośnie trzeci tydzień z rzędu

Przenosząc się na wyższy interwał wykresu tygodniowego można zauważyć, że CHF/PLN rozpoczął właśnie trzeci tydzień wzrostów. Ostatni raz taką serią mógł poszczycić się na początku roku. Co prawda bieżący tydzień dopiero się zaczyna, jeżeli jednak frank będzie konsolidował pod obecnym oporem, to powinien zapewnić sobie jedną z najsilniejszych byczych serii w ostatnich miesiącach.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here