Frank już po 4,03 zł, kurs funta silnie traci. Ile kosztuje euro i dolar do złotego w poniedziałek, 3 lutego 2020?
CC Autor: Martin Abegglen

Polska złotówka jest najsłabsza od czterech miesięcy, a kurs franka CHF/PLN testuje poziom 4,03 zł. W tym samym czasie kurs funta GBP/PLN osuwa się z poziomu 5,12 zł o cztery grosze, a euro i dolar USD/PLN odbijają od lokalnych oporów. Sprawdź ile wynoszą kursy walut Forex w poniedziałek, 3 lutego 2020 roku.

  • Frank najsilniejszy w poniedziałek, rośnie do złotego kolejny dzień z rzędu
  • Kurs funta jest z kolei najsłabszy i traci do PLN niemal 0,7%. GBP/PLN nadal utrzymuje się jednak na wysokich poziomach
  • Kurs euro i dolara próbowały rosnąć zostały jednak zablokowane przez lokalne opory
  • EUR/PLN porusza się pod 4,30 zł, a USD/PLN poniżej 3,89 zł

Kurs euro blokowany przez 4,30 zł. EUR/PN rośnie 4. sesję z rzędu

Od dziewięciu dni kurs euro tylko raz notował spadkową sesję, dynamicznie odbijając od styczniowych minimów i na początku miesiąca podchodząc pod okrągły opór 4,30 zł. Poziom ten historycznie odgrywał ważną rolę na wykresie EUR/PLN i jego wybicie może oznaczać dalsze umocnienie eurozłotego – zanim to jednak nastąpi bardziej prawdopodobna wydaje się korekta po okresie niemal nieprzerwanych wzrostów.

Kurs euro do złotego. EUR/PLN D1
Kurs euro do złotego. EUR/PLN D1

Kurs dolara nie potrafi pokonać oporu. USD/PLN poniżej poziomu 3,89 zł

W trakcie piątkowej sesji kurs dolara testował poziom 3,90 zł i jednocześnie najwyższe pułapy cenowe od końca listopada, by następnie dynamiczniej spaść. Poniedziałek przynosi próbę odbicia i wzrosty o niemal 0,4%, parę walutową USD/PLN blokuje jednak lokalny opór 3,89 zł. Podobnie jak w przypadku eurozłotego w miejscu tym spodziewać można się krótkoterminowej korekty.

Kurs dolara do złotego również pod lokalnym oporem. USD/PLN D1
Kurs dolara do złotego również pod lokalnym oporem. USD/PLN D1

Kurs franka nadal rośnie. CHF/PLN kosztuje już 4,03 zł

Gdy euro i dolar zatrzymały się na lokalnych oporach, kurs franka korzysta z rynkowej niepewności i popytu na bezpieczne aktywa, rosnąć do złotego czwarty dzień z rzędu. W efekcie para walutowa CHF/PLN coraz mocniej oddala się od psychologicznego pułapu czterech złotych i testuje najwyższe poziomy od początku października na wysokości 4,03 zł.

Kurs franka coraz bardziej niepokoi frankowiczów. CHF/PLN D1
Kurs franka coraz bardziej niepokoi frankowiczów. CHF/PLN D1

Kurs funta najsłabszą walutą poniedziałku. GBP/PLN traci 0,7%

Po piątkowym teście poziomów nad 5,12 zł i euforii wywołanej Brexitem, poniedziałek przynosi silniejszą korektę. W efekcie, kurs funta jest najsłabszą walutą poniedziałku tracąc do dolara ponad 1% i niemal 0,7% do złotego. Obawy dotyczący twardego Brexitu spychają szterlinga, w stosunku do PLN nadal utrzymuje się jednak na wysokich poziomach 5,08 zł.

Kurs funta spada, do złotego jest jednak nadal mocny. GBP/PLN D1
Kurs funta spada, do złotego jest jednak nadal mocny. GBP/PLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here