Oznaczenie waluty franka szwajcarskiego CHF z klockówKurs franka szwajcarskiego rośnie w poniedziałek o kolejne 0,4% odrabiając część kwietniowych strat do złotówki, testując najwyższe poziomy cenowe od miesiąca. CHF/PLN pokonuje okrągły pułap 3,80 zł i jeżeli utrzyma się powyżej, to otworzy sobie drogę do dalszej aprecjacji.


CHF/PLN wybija siatkę średnich ruchomych. Kurs franka ponownie w górę?

Istotnym sygnałem świadczącym o możliwości dalszej aprecjacji CHF/PLN było pokonanie minimów z marca na 3,7749 zł oraz siatki średnich ruchomych 50 i 200 EMA, które blokowały wzrosty od połowy ubiegłego miesiąca. W poniedziałek zapewnia to paliwo do silniejszej aprecjacji i pozwala myśleć o teście szczytów z lutego tuż nad 3,831 zł.

Kurs franka do złotego na wykresie dziennym
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Wybicie 3,80 zł ponownie otwiera drogę do wspomnianych przed chwilą lutowych szczytów, które pokrywają się z górnym ograniczeniem zeszłorocznej konsolidacji. Cena już wielokrotnie reagowała w okolicach poziomu 3,83 zł, a jego wybicie otworzyłoby drogę do tegorocznych maksimów tuż pod 3,86 zł.

Zdaniem analityków obecna aprecjacja może być jednak tylko i wyłącznie chwilową korektą korzystającą z osłabienia złotówki. W długim terminie CHF/PLN ma bowiem się osuwać w kierunku 3,60 zł testując nawet niższe poziomy na początku 2020 roku.

Sprzedaj złotówkę i jedź na majówkę?

Popularne porzekadło giełdowe mówi, że w maju należy „sprzedać akcje i pojechać na wakacje”. W tym roku sparafrazowana wersja powiedzenia idealnie oddaje natomiast sytuację polskiej waluty. „Sprzedaj złotówkę i jedź na majówkę” to najwyraźniej hasło przyświecające nie tylko inwestującym we franka szwajcarskiego, ale również w euro.

Kurs euro testuje w poniedziałek poziomy powyżej 4,30 zł, co jest najwyższym pułapem od początku kwietnia. Słabość złotówki widać również na indeksie PLN, który traci w poniedziałek najsilniej od ubiegłego miesiąca. Notowania spadają poniżej granicy 72 punktów, testując dołki sprzed ponad 4 tygodni.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here