Naga MarketsAnalitycy z MUFG Banku nadal są pro-spadkowi w stosunku do pary walutowej USD/CHF. W ich ocenie niedźwiedzia perspektywa utrzyma się co najmniej do obszaru wsparcia 0,8500. Uważają, że zwycięstwo Bidena wsparłoby prognozy dla słabszego dolara amerykańskiego. Z kolei eksperci z Commerzbanku wskazują na kluczowy opór pary EUR/CHF, którego przebicie otworzyłoby drogę do silniejszego odreagowania.

  • USD/CHF przebił wsparcie 0,9000 i ma otwartą drogę do poziomu 0,8500
  • Możliwe zwycięstwo Joe Bidena w wyborach potwierdza perspektywy dalszego osłabienia dolara
  • CHF był jednym z głównych beneficjentów handlu dewizami walutowymi obok ceny złota

Kurs dolara: spadki USD /CHF w kierunku 0,8500 – MUFG

W ciągu ostatniego tygodnia frank radził sobie lepiej niż euro, gdy osłabienie dolara na szerokim rynku przyspieszyło. Para USD/CHF przebiła się poniżej kluczowego wsparcia na poziomie 0,9000 i obecnie ma otwartą drogę do wsparcia przy poziomie 0,8500. Stwarza to pole do dalszych zysków CHF w najbliższej perspektywie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nadal uważamy, że możliwe zwycięstwo Joe Bidena w wyborach potwierdza nasze perspektywy dalszego osłabienia dolara. Oczekujemy, że Fed zwiększy łagodzenie polityki pieniężnej, aby wesprzeć ożywienie gospodarcze po słabszym raporcie o zatrudnieniu. Jednocześnie powinno to zwiększyć presję na Kongres, aby zawarł ponadpartyjne porozumienie w sprawie zapewnienia większej ilości bodźców fiskalnych – napisano w raporcie.

Eksperci uważają również, że jest zbyt wcześnie, aby doszło do odwrócenia tendencji spadkowej w przypadku transakcji dewizowych, zwłaszcza jeśli inflacja rośnie, podczas gdy luźna polityka pieniężna pozostaje na miejscu.

CHF był jednym z głównych beneficjentów handlu dewizami walutowymi obok ceny złota – dodano.

Kurs USDCHF na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs USDCHF na interwale tygodniowym, tradingview

Kurs euro i franka: byczy ruch na EUR/CHF zostanie potwierdzony powyżej 1,0915 – Commerzbank

Karen Jones, szef zespołu ds. analiz technicznych FICC w Commerzbanku, zasugerowała, że ​​kurs EUR/CHF może ulec kolejnej fali wzrostowej, jeśli przebije poziom oporu 1,0915.

EUR/CHF nadal konsoliduje nieco poniżej wrześniowego maksimum 1,0877. Ten obszar stoi na drodze do czerwcowego maksimum na 1,0915.

Te poziomy są kluczowe, rynek ostatnio osłabił trend spadkowy z lat 2018-2020, co oznacza, że ​​nie jesteśmy już w ruchu spadkowym. Kupujący będą musieli dokonać zamknięcia powyżej 1,0915, aby potwierdzić, że jesteśmy teraz w rynku byka. Jest to możliwe, ale potrzeba więcej siły ze strony popytu – podkreślono w raporcie.

Z drugiej strony pierwsze niewielkie wsparcie leży wzdłuż MA55  na poziomie 1,0770 i może zostać ponownie przetestowane. Dalsze wsparcie pojawia się przy lokalnych dołkach 1.0748/12 z końca lipca, sierpnia i września oraz szczytach z końca października.

Niski poziom 1.0607 z 10 lipca strzeże tegorocznych minimów 1.0509/05 wyznaczonych w kwietniu i maju – podsumowano.

Kurs EURCHF na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURCHF na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here