zwinięte banknoty 100 PLNKurs franka szwajcarskiego (CHF) kształtuje się na poziomie 3,7555 zł, co oznacza, że w ubiegłym tygodniu polski złoty (PLN) umocnił się do niego 0,64%. Generalnie, polska waluta ma za sobą dobry tydzień, PLN stracił jedynie do funta brytyjskiego (-1%). Jak wygląda aktualna sytuacja techniczna?

Waluta Kurs Nazwa
EUR 4,2762 euro
USD 3,8164 dolar
GBP 5,0281 funt
CHF 3,7555 frank

Frank szwajcarski (CHF) będzie tańszy?

Po reakcji przy strefie wsparcia, kurs CHF/PLN odbija się do strefy oporowej przy 3,7770 zł. Moim zdaniem istnieje spora szansa na ponowne zejście w okolice 3,7350 zł, a nawet 3,7150 zł. Jeżeli poziom zaznaczony czerwoną linią, zostałyby wybity, trend spadkowy może się rozkręcić.

Kurs CHFPLN

Wkrótce zapłacimy mniej za euro (EUR)?

Kurs EUR/PLN również utrzymuje się w ostatnim czasie w tendencji spadkowej. W najbliższych dniach spodziewałbym się zejścia w okolice strefy wsparcia przy 4,2665 zł. Dopiero pokonanie tego poziomu, mogłoby doprowadzić do przyspieszenia spadków. Kluczowym oporem pozostaje poziom 4,3100 zł. Warto zwrócić uwagę na to, że kurs euro do złotego porusza się dłuższego czasu w bardzo szerokim trendzie horyzontalnym i nie będzie łatwo wybić wsparcia przy 4,2665 zł.

KURS EURPLN

Dolar (USD) ma szansę na spadki

Kurs dolara do złotego odbija po raz kolejny od ważnej strefy oporowej. Mowa tutaj o okolicach 3,8550 zł. W nowym tygodniu niewykluczony jest więc spadek USD/PLN w okolice 3,7750 zł. Obie strefy były testowane już wielokrotnie, dlatego przy każdym kolejnym teście moze dojść do wybicia.

Kurs USDPLN

Funt brytyjski (GBP) w górę

W ostatnim tygodniu, polski złoty stracił jedynie do funta brytyjskiego. Kurs GBP/PLN ponownie zbliża się do tegorocznych maksimów. Niewykluczone, że w najbliższych dniach zobaczymy atak na strefę przy poziomie 5,08 zł. Kluczowym wsparciem pozostaje 4,92 zł, dopiero zejście poniżej, zmieni tendencje na spadkową.

Kurs GBPPLN

 

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here