Naga MarketsFrank będzie pokonany przez euro czy dolara, uważa MUFGWe wrześniu kurs franka w stosunku do euro prawie się nie zmienił. Para walutowa EUR/CHF poruszyła się jedynie z poziomu 1,0817 do 1,0814. Na wrześniowym posiedzeniu, SNB utrzymał stopy procentowe na poziomie -0,75 proc. Dalszą perspektywę dla franka przedstawiają analitycy MUFG.

CHF będzie słabszy od konkurentów, uważa MUFG

Ekonomiści analizując franka, zwracają uwagę, że była to 4. najgorzej radzącą sobie waluta z grupy G10 we wrześniu. Oczekują przy tym, że CHF nadal będzie słabszy od swoich konkurentów.Spadki na parze walutowej EUR/CHF zdaniem MUFG będą ograniczane przez bank centralny. 

Uaktualniona ocena polityki pieniężnej przeprowadzona przez SNB na posiedzeniu we wrześniu ujawniła prognozę rocznej inflacji na koniec okresu objętego prognozą (II kw. 2024 r.), która podniosła się do zaledwie 0,8 %, nadal znacznie poniżej celu SNB wynoszącego 2%. Prognoza inflacji na przyszły rok podniosła się tylko nieznacznie, z 0,8% w I kw. do 1,0% i z 0,6% do 0.8% w II kw.

— Ryzyko wzrostu notowań CHF jest oczywiste. Jednakże zakładając problemy związane z ograniczeniem podaży i obawy o stagnację, oczekujemy, że CHF osłabi się w większym stopniu od drugiego kwartału przyszłego roku, gdy przygasną globalne obawy inflacyjne – wskazuje MUFG.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

kurs franka eur usd mufg.png

MUFG na koniec obecnego roku prognozuje poziom 1,0850 dla pary walutowej EUR/CHF. Notowania USD/CHF mają natomiast plasować się na poziomie 0,9430

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: playway giełda | kantorowy kurs franka | waluty w czasie rzeczywistym | celon akcje kupno | nasdaq composite notowania | comarch akcje opinie | rubel pln |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here