Naga MarketsZnak rozpoznawczy sklepów Tabac
Znak rozpoznawczy sklepów Tabac

Wraz z 1 stycznia 2019 roku we Francji można zakupić Bitcoiny (BTC) w sklepach tytoniowych. Wcześniej pozwolenie tego typu działalność uzyskała Francuska Federacja tytoniowa (Fédération des Buralistes).

Dzięki współpracy z dostawcą portfeli kryptowalutowych KeplerK, Bitcoiny trafiły już do 6 sklepów tytoniowych w Paryżu i okolicach. Na tym jednak nie koniec. Współtwórca KeplerK – Adil Zakhar ma nadzieję rozszerzyć w lutym dostępność usługi sprzedaży Bitcoina na 6,5 tysiąca sklepów Tabacs.

Bitcoinowe kupony

Kupony będą trochę przypominały doładowania do telefonów, a ich nominały to 50, 100 i 250 euro. Sprzedaż kuponów jest możliwa dzięki współpracy KeplerK z lokalnym dostawcą oprogramowania rejestrującego pieniądze. Dzięki temu porozumieniu, właściciele sklepów tytoniowych Tabac mogą sprzedawać Bitcoiny znajdujące się w elektronicznym portfelu KeplerK.

Adil Zakhar uważa, iż niektórym ludziom może być trudno zakupić najstarszą kryptowalutę on-line, na jednej z anonimowych stron internetowych. Według niego, ludzie ci bardziej ufają swojemu lokalnemu sprzedawcy ze sklepu tytoniowego.

Zobacz też: Monero (XMR) najpopularniejszą kryptowalutą wydobywaną przez malware

Jeden z pierwszych kupujących w Tabac, wymienił na Bitcoiny 150 euro. Jak twierdzi, to dobry czas na zakup. Kryptowalutę zamierza wykorzystać do kupna urządzeń komputerowych oraz spekulacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here