Naga MarketsFrancuski piłkarz Kylian Mbappé złożył 31 marca skargę na nieautoryzowane użycie jego nazwiska przez kryptowalutowy scam. Sprawę badają lokalne władze.


Mbappé w reklamie scamu

Według gazety L’Équipe, nazwisko piłkarza grającego obecnie w Paris Saint-Germain, wykorzystywane jest w kampaniach reklamowych dotyczących rzekomego oszustwa związanego ze schematem akwizycji kryptowaluty.

Wspomniane posty reklamowe przytaczały fałszywe oświadczenia Mbappé, w których rzekomo twierdził, że formuła oferowana przez scam była cudowna i że ludzie mogą stać się milionerami w ciągu dwóch lub trzech miesięcy.

Cudowna inwestycja

Nazwisko francuskiego piłkarza pojawiło się w internetowym wpisie pt. „Najnowsza inwestycja Kylian Mbappé wywarła presję na ekspertów i przeraziła duże banki”. Reklam o podobnych tytułach krąży po sieci bardzo wiele, jednakże oszuści częściej wykorzystują w nich podobieństwo do zwykłych ludzi. Tym razem jednak użyli nazwisko piłkarza, który dla wielu może być autorytetem, a co za tym idzie, zachęcić do “trafnej” inwestycji.

Anne-Sophie Coulbois z Francuskiej Policji Sądowej, powiedziała lokalnym gazetom, że sposób działania tego rodzaju oszustw wygląda następująco:

„Strony te służą do podszywania się pod przyszłe ofiary, zapisywania danych kontaktowych, a następnie domniemany sprzedawca dzwoni do nich w celu wyjaśnienia procedury inwestowania, jednakże nigdy nie dostaje ‘produktu’, w który zainwestował”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pod ostrzałem również polscy celebryci

Podobny modus operandi można było zaobserwować w Polsce, gdzie wykorzystano wizerunek Roberta Lewandowskiego i Macieja Orłosia. Jak to wyglądało?

Jak pisał Mirosław Wilk w listopadzie 2019 roku, Maciej Orłoś, podobnie jak wcześniej Lewandowski, miał pojawić się ostatnio w znanym talk show prowadzonym przez Kubę Wojewódzkiego Kuba Wojewódzki Show, w którym rzekomo podzielił się z widzami cudownym sposobem na pomnażanie pieniędzy zwanym „luką fortuny”, która „może zmienić każdą osobę w milionera w ciągu 2-4 miesięcy”. Ponoć metoda jest tak skuteczna, że zainteresowały się nią wielkie banki – lada dzień mogą jej zabronić. Rzekomo tuż po emisji programu, do Wojewódzkiego zadzwoniła osoba z Banku Pekao z żądaniem wstrzymania emisji programu.

Zobacz też: Funt nawet po 5,20 zł! Dolar zyskuje ponad 1,5%. Euro i frank drożeją na Forex

Niestety wiele osób mamionych “okazją na miliony” nabiera się na te reklamy, w których widzi znaną i lubianą twarz. Lepiej jednak ostygnąć po natrafieniu na taki wpis i przypomnieć sobie, że jeśli coś wydaje się zbyt piękne, by było prawdziwe, to z pewnością jest nieprawdziwe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here