Naga MarketsFrancja-ogolneL’Autorité des marchés financiers (AMF), odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego, wydał dzisiaj ostrzeżenie o działalności nieregulowanych podmiotów oferujących usługi w zakresie detalicznego rynku FX/CFD.


Lista nieautoryzowanych podmiotów

Zgodnie z oświadczeniem AMF, wymienione poniżej przedsiębiorstwa nie posiadają odpowiednich licencji pozwalających na świadczenie usług i oferowania produktów inwestycyjnych klientom z Francji:  • financikatrade.com / FINANCIKA (SHARP TRADING) LTD
  • gninvest-ag.com / klon GN INVEST AG
  • investing-secure-international.com / SECURE INTERNATIONAL INVESTING LTD
  • mrtmarkets.com / MRT TECHNOLOGY LIMITED
  • thrustmarkets.com / THRUST MARKETS

W tym momencie witryny gninvest-ag.com, investing-secure-international.com oraz thurstmarkets.com nie odpowiadają. Natomiast dwie pozostałę – mrtmarkets.com oraz financikatrade.com wyraźnie powiązane są z handlem na instrumentach pochodnych (z czego pierwsza posiada nawet swoją polskojęzyczną wersję).

Witryna MRT Markets zawiera jedynie informację o licencji przyznanej przez FSPL (informacje o licencji), która rzekomo obsługuje podmioty działające między innymi na Mauritiusie, Wyspach Cooka, Wyspach Marshalla, Grenadynie oraz Seszelach.

Na stronie financikatrade.com nie udało nam się natomiast znaleźć informacji o jakichkolwiek regulacjach. Marka należy do przedsiębiorstwa zarejestrowanego na Vanuatu, usługi clearingowe realizowane są natomiast przez podmiot cypryjski.

Pełna lista ostrzeżeń AMF dostępna jest pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here