Naga MarketsSiedziba francuskiego L’Autorité des marchés financiers
Siedziba francuskiego L’Autorité des marchés financiers

Z końcem 2016 roku we Francji w życie wszedł nowy zestaw regulacji prawnych powszechnie określanych jako „Sapin 2” – od nazwiska ministra gospodarki i finansów Michaela Sapina. W związku z nimi zmianom uległy pewne zapisy legislacyjne lokalnego odpowiednika KNFu, który obecnie wymusza na brokerach rynku detalicznych kilka istotnych zmian.


Koniec z reklamami wysoce spekulacyjnych produktów

Jak informuje Autorité des Marchés Financiers (AMF) elektorniczna forma reklamy rynku forex oraz opcji binarnych we Francji ma być całkowicie niemożliwa. Brokerzy nadal będą mogli oferować kontrakty na różnice kursowe (CFD) jednak przy założeniu, że spełniają odpowiednie wymogi regulacyjne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przedsiębiorstwa finansowe muszą przede wszystkim zagwarantować realizację zleceń obronnych stop loss na klienckich pozycjach oraz zabezpieczenie przed ujemnym bilansem rachunku. Przed otwarciem pozycji, trader będzie miał obowiązek ustawienia poziomu SL (obecnie jest to dobrowolne). Po realizacji zlecenia, SL będzie sztywny i inwestor nie będzie miał możliwości jego poszerzenia.

IG Group jako pierwszy odpowiada na rewelacje AMF

Broker FX/CFD działający na terenie między innymi Francji i wielu innych europejskich państw – IG Group – jako pierwszy ustosunkował się do decyzji podjętych przez AMF. Jego zdaniem wprowadzone zmiany w bardzo niewielkim stopniu wpłyną na dotychczasową ofertę podmiotu – tenże już wcześniej gwarantował swoim klientom rozwiązania, które nakazuje wprowadzić francuska komisja regulacyjna.

Ogólnie rzecz biorąc IG Group w najbliższej przyszłości nie widzi perspektywy negatywnego wpływu restrykcji na prowadzoną działalność oraz na całą branżę w przypadku Francji. Działanie AMF zwiększy natomiast bezpieczeństwo klientów, którzy wielokrotnie byli narażeni na nadmierne straty korzystając z usług nieregulowanych lub słabych jakościowo brokerów.

Warto przypomnieć, że w ostatnich miesiącach zmiany w zakresie oferty detalicznej FX/CFD wprowadziło lub planuje wprowadzić szereg europejskich regulatorów. Mowa tutaj o niemieckim BaFin, który chce zażądać od brokerów ochrony przed ujemnym depozytem, cypryjskim CySEC mającym zamiar wprowadzić maksymalną dźwignię na poziomie 50:1 oraz FCA dążącym do całkowitego zakazania bonusów od depozytów i ograniczenia wysokiego lewara. 23 grudnia informowaliśmy również, że powstanie specjalna komisja w biurze Rzecznika Finansowego, która zbada nieprawidłowości na naszym rodzimym rynku walutowym – efektem pracy ma być rozbudowany raport (planowana publikacja na wiosnę 2017).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here