Naga MarketsFrancuska instytucja kredytowa Societe Generale SFH wyemitowała obligacje o wartości 100 mln euro (112 mln USD). Mają one jednak postać tokenów zabezpieczonych na pomocą technologii blockchain. Firma ogłosiła decyzję w tej sprawie na swojej stronie internetowej 23 kwietnia.

Societe Generale SFH – spółka zależna jednej z największych europejskich grup z rynku usług finansowych, Societe Generale Group – wdrożyła swój pierwszy pilotażowy projekt opracowany we współpracy z Societe Generale FORGE. Ten drugi jest wewnętrznym startupem uruchamianym za pośrednictwem programu Internal Startup Call.

Te artykuły również Cię zainteresują
Emisja obligacji na blockchainie

Celem transakcji było zbadanie skuteczniejszego sposobu emisji obligacji, co potencjalnie ułatwiłoby większą przejrzystość oraz szybsze rozliczenia. Firma informuje, że produkt „proponuje nowy standard dla emisji i obrotu obligacjami na rynku wtórnym oraz zmniejsza koszty i liczbę pośredników”.

We wrześniu ubiegłego roku Societe Generale stało się jedną z największych organizacji finansowych, które rozpoczęły prace nad nową platformą opartą na blockchainie. Przedsięwzięcie ma na celu cyfryzację procesów finansowania handlu i towarów za pomocą otwartej platformy opartej na blockchainie i zostało opracowane we współpracy z grupą Consensys zajmującą się infrastrukturą i rozwiązaniami Ethereum.

Wcześniej prywatny bank Kleinwort Hambros, którego właścicielem jest Societe Generale, uruchomił notę ​​giełdową złożoną z firm powiązanych z rynkiem blockchain. W ten projekt jest z kolei zaangażowane 20 firm, które chcą odnieść korzyści z zastosowania technologii blockchain i rozproszonej technologii księgi rachunkowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here