Naga MarketsFrancuska inflacja powinna znacząco odbić się w lutym do 1,15% w ujęciu rokrocznym (konsensus 1,0% r/r, styczeń 0,8% r/r) głównie dzięki wsparciu elementów technicznych: bardzo negatywna inflacja w lutym 2013 w usługach telekomunikacyjnych wpłynęła na korzystniejsze ujęcie rokroczne (r/r) oraz ożywienie cen towarów po wyjątkowo korzystnych wynikach sprzedaży w styczniu. Wysoka wartość francuskiego HICP (zharmonizowanego wskaźnika cen konsumpcyjnych) również powinna okazać się spójna ze wstępnymi danymi inflacyjnymi do tej pory opublikowanymi. Odnośnie francuskiego CPI (z wyłączeniem tytoniu) spodziewamy się wyników r/r na poziomie 0,92% po notowanych 0,55% w styczniu. Prognozy mówią o ustabilizowaniu się wskaźnika (z wyłączeniem tytoniu) na poziomie 125,87.

Sprzedaż detaliczna najprawdopodobniej wzrosła o 0,2% w lutym, za sprawą zdecydowanie lepszych wyników sprzedaży w branży samochodowej. Analitycy przewidują wzrost sprzedaży detalicznej o 0,1% z wyłączeniem samochodów. Liczba sprzedanych aut wzrosła w lutym o 0,7% m/m do poziomu 15,3 miliona. Dodatkowo, detaliczne ceny benzyny w przeciągu miesiąca poszły w górę o 1,3% co powinno pozytywnie wpłynąć na ogólne wysokości sprzedaży detalicznej. Poza gazem i samochodami sprzedaż była prawdopodobnie słabsza z powodu czynników pogodowych, które na terenie większości USA okazały się mocno niekorzystne. Według ostatniego stanowiska FEDu lutowe wyniki sprzedaży detalicznej osłabiły się w większości stanów. Jedynie na niektórych obszarach niekorzystna pogoda zapewniła pozytywne wsparcie w tym zakresie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Amerykański Komitet Bankowy Senatu przeprowadzi posiedzenie w sprawie nominacji kandydatów do Rady Gubernatorów FEDu, pośród których znalazł się Fisher, Brainard oraz Powell. Nominowani przez prezydenta Baracka Obamę potwierdzili już zgodność swoich poglądów z obecnym podejściem Banku Rezerw Federalnych do polityki pieniężnej  i przemawiają za kontynuowaniem ekspansywnej strategii w celu osiągnięcia stabilności cenowej oraz jak najwyższego poziomu zatrudnienia. Z ożywieniem gospodarczym posuwającym się w „denerwująco powolnym tempie” narzędzia polityczne muszą zostać odpowiednio skalibrowane, aby zapewnić właściwe tempo normalizacji, wspierając pozytywną dynamikę na rynku pracy oraz utrzymując oczekiwania inflacyjne na odpowiednich ścieżkach. Nominowani kandydaci zobowiązali się również do wspierania obecnego, elastycznego systemu finansowego ze zwiększonym nadzorem, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na powszechny wśród banków problem „zbyt duży by upaść” i konieczność jego rozwiązania. Rozprawa będzie okazją do zadawania pytań – nominacje wszystkich kandydatów zostaną najprawdopodobniej potwierdzone. Nie spodziewalibyśmy się jednak ich obecności podczas spotkania FOMC w przyszłym tygodniu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here