Naga Marketsrewolucja francuskaSzef Komitetu Finansów Zgromadzenia Narodowego we Francji, Eric Woerth, zasugerował wprowadzenie zakazu anonimowych kryptowalut. Wyraził swoją opinię w niedawnym raporcie na temat e-zasobów i technologii blockchain.

Co począć z kryptowalutami?

Woerth uważa, że zakazane powinny być te kryptowaluty, które zapewniają użytkownikom większą anonimowość. Wyszczególnia nawet konkretne projekty:

“Dotyczy to pewnej liczby [kryptowalut] (Monero, PIVX, DeepOnion, Zcash …), których celem jest ominięcie jakiejkolwiek możliwości identyfikacji posiadaczy.”

Poza tym Woerth zajmuje się innymi, możliwymi problemami związanymi z kryptowalutami, w tym oszustwami, uchylaniem się od opodatkowania, praniem brudnych pieniędzy i zużyciem energii. Podkreśla, że władze muszą dokładnie zbadać temat, co jest jego zdaniem w interesie państwa, ale też prywatnych przedsiębiorstw.

Inni już próbowali…

W kwietniu zeszłego roku japońscy regulatorzy rynku finansowego zasugerowali już podobne kroki prawne dotyczące np. Monero. Anonimowy urzędnik powiedział wtedy mediom:

“Należy poważnie zastanowić się, czy jakakolwiek zarejestrowana giełda kryptowalut powinna mieć możliwość korzystania z takich walut”.

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że takie kroki mają sens tylko w przypadku globalnych restrykcji. Jeśli tylko pojedyncze kraje pójdą w taką legislację, przepis w praktyce będzie martwy.

Vive Le France?

W grudniu ubiegłego roku izba niższa francuskiego parlamentu odrzuciła poprawki do ustawy finansowej na rok 2019, które uprościłyby opodatkowanie związane z kryptowalutami.

Trochę kłóci się to ze słowami teoretycznie najważniejszego polityka kraju. W 2017 r. francuski prezydent Emmanuel Macron – bo o nim mowa – powiedział, że chciałby, aby Francja stała się “krajem startupowym”. Mimo tego ogólne stanowisko Francji wobec walut cyfrowych pozostaje niejasne. Raczej widać w nim niechęć niż sympatię. By nie szukać długo, warto przypomnieć, że w listopadzie zeszłego roku bank centralny tego kraju odmówił poparcia planu, który pozwoliłby tysiącom kioskom na sprzedaż bitcoinów (BTC) od stycznia 2019 roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here