Naga MarketsRafał Zaorski
Rafał Zaorski. Fundacja Trading Jam, poinformował o odrzuceniu wniosku sądowego Fraktal Trader

Fundacja Trading Jam Session (TJS) poinformowała, że Sąd Apelacyjny w Łodzi stanął po jej stronie w sprawie realizacji czterech materiałów audiowizualnych dotyczących działalności firmy szkoleniowej Fraktal Trader. Jej założyciel, Kamil Patryka, wnioskował w sądzie o usunięcie publikacji i uniemożliwienie Fundacji publikowania treści dotyczących działalności przedsiębiorstwa. W swojej decyzji sąd odrzucił wniosek i zasądził zwrot kosztów sądowych na rzecz TJS, które zdaniem Fundacji powinny zostać przekazane na cele charytatywne.


Konflikt pomiędzy Trading Jam i Fraktal Trader. Kolejna rozprawa jeszcze we wrześniu

Konflikt na linii przedsiębiorstwa zajmującego się szkoleniem traderów, Fraktal Trader oraz Fundacją TJS rozpoczął się pod koniec grudnia 2018 roku, kiedy przedstawiciele Trading Jam opublikowali pierwszy z czterech materiałów przedstawiający rozmowy z byłymi pracownikami i klientami Fraktal, którzy mieli zdradzić kulisy funkcjonowania przedsięwzięcia.

Struktura szkoleń firmy Fraktal Trader była bardzo prosta: na początku tanie warsztaty (ok. 300 PLN z super kodem 7777), gdzie zainteresowany po łebkach dowiadywał się jak swoje giełdowe imperium budują liderzy firmy. Wtedy było zaproszenie na warsztaty tzw. zaawansowane, które kosztowały już parę tysięcy złotych. Oczywiście na drogich warsztatach była kompleksowa opieka uczestników, instruktorzy krążący między uczniami i wspomagający swoich liderów, którzy bili pianę owijając w sreberko prostą i przestarzałą metodę teorii stworzoną w latach 30. XX wieku przez księgowego Ralpha Elliota. De facto metoda była tylko uzupełnieniem analizy opartej na Dow Jones Industrial Average. Metody nie opublikował nigdy sam Elliot, a zrobił to Charles J. Collins”informuje na swojej stronie Fundacja Trading Jam, komentując najnowszą decyzję sądu.

Zobacz również: Fundacja Trading Jam przypomina o DasCoin: Miał być Tutanchamon, a jest Prokurator

Po publikacji pierwszego materiału, jeszcze tego samego miesiąca Fraktal Trader odpowiadał na zarzuty Trading Jam, a wypowiedzi przedstawicieli firmy publikowano na łamach Comparic.pl. Zdaniem prezesa Fraktal Trader tematy poruszane na nagraniu są wyrwane z kontekstu, a działalność firmy jest ściśle edukacyjna. Nasz model szkolenia jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy, [kosztujący 197 PLN brutto po skorzystaniu z kodu zniżkowego, cena bazowa wynosi 397 PLN brutto – dop.red] ma za zadanie pokazać kursantowi czym w ogóle jest trading. Jednocześnie, osoba która przychodzi na takie szkolenie może sobie odpowiedzieć na pytanie czy w ogóle się do tego [tradingu – dop. red.] nadaje – zapewnia Karbowiak.

Jednocześnie, w rozmowie zapewnia o jakości szkoleń swojej firmy. Już wtedy Karbowiak zapowiadał możliwość wejścia z Trading Jam na drogę prawną, co też ostatecznie uczynił. Sąd Apelacyjny w Łodzi odrzucił jednak jego wniosek i nie podjął decyzji o konieczności usunięcia materiałów audiowizualnych z serwisu YouTube.

Rafał Zaorski odrzuca “bezczelną” mediację z FutureNet: „Chcieli, abyśmy przeprosili za wszystko

Zaorski: koszty sądowe na cele charytatywne, kolejna rozprawa 17 września

Na kolejnej rozprawie z Kamilem Partyką spotykamy się za tydzień w Sądzie Okręgowym w Łodzi, a dokładnie 17 września br. o godzinie 12:30 w sali numer 2. Zapraszamy widownię” – komentuje Fundacja TJS, nie podając jednak czego bezpośrednio dotyczy kolejna rozprawa.

Rafał Zaorski podaje, że koszty sądowe sprawy wyniosły 360 złotych i gdy te zostaną zwrócono przez Fraktal Trader, wtedy Fundacja wpłaci je na dowolnie wybrany przez społeczność TJS cel:

“Sąd postanawia:
1) zmienić zaskarżone postanowienie w ten sposób, że wniosek
o udzielenie zabezpieczenia oddalić;
2) zasądzić od wnioskodawcy(Kamila Partyki) na rzecz uczestnika (fundacja trading jam)kwotę
360 (trzysta sześćdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów
zastępstwa procesowego w postępowaniu zażaleniowym.
cytuje w swoim poście na Facebooku decyzję sądu Rafał Zaorski.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here