Naga MarketsFraktal Trader trafia na listę ostrzeż Komisji Nadzoru Finansowego (KNF)Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) poinformował we wtorek, że na listę ostrzeżeń publicznych wpisane zostały spółki Fraktal Trader z siedzibami w USA, Łodzi, Cieszynie oraz Warszawie. Ostrzeżenie dotyczy podejrzenia prowadzenia działalności obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia.


Fraktal Trader zajmujący się szkoleniami Forex znalazł się na liście ostrzeżeń KNF

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty:

  • Fraktal Trader LLC z siedzibą w USA,
  • Fraktal Trader sp. z o.o. International sp. k. z siedzibą w Łodzi,
  • Fraktal Trader sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Łodzi,
  • FT Szkolenia S.C. z siedzibą w Cieszynie,
  • Fraktal Trader S.C. z siedzibą w Warszawie.

Postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Szczegółowe informacje dotyczące wpisanych podmiotów oraz dochodzeń prowadzonych w ich sprawie znajdują się na liście ostrzeżeń KNF.

Lista ostrzeżeń KNF

Zobacz również: “Asy sprzedaży, a nie asy na rynku” – Trading Jam publikuje kolejne nagranie z byłym pracownikiem Fraktal Trader

Trading Jam dopina swego? KNF i prokuratura zainteresowały się działalnością Fraktal Trader

Kwestia działalności marki Fraktal Trader oraz powiązanych z nią osób i spółek budzi kontrowersje co najmniej od 2018 roku. Właśnie wtedy Fundacja Trading Jam po raz pierwszy skierowała oświadczenie do potencjalnie oszukanych przez firmę szkoleniową osób. Nie toleruj, przystąp do pozwu zbiorowego – tymi słowami fundacja Trading Jam Session wraz z prawnikiem, Patrykiem Przeździeckim zapraszała osoby potencjalnie poszkodowane przez Fraktal Trader do kontaktu. Już wtedy przedstawiciele Fundacji oskarżali firmę szkoleniową o prowadzenie działalności opartej o obrót instrumentami finansowymi bez zezwolenia, co obecnie bada prokuratura.

Wezwanie to rozpoczęło późniejszą potyczkę medialną oraz sądową, która miała miejsce pomiędzy Trading Jam oraz Fraktal Trader. Dopisanie spółek firmy szkoleniowej do listy ostrzeżeń KNF i prowadzone w tej sprawie dochodzenia Prokuratury Okręgowej w Warszawie pokazują jednak, że fundacja będąca pomysłem Rafała Zaorskiego dopięła swego.

Ostatni raz o sprawie konfliktu pomiędzy Fraktal Trader oraz Trading Jam informowaliśmy we wrześniu 2019 roku. Sąd Apelacyjny w Łodzi stanął wówczas po stronie Fundacji w sprawie realizacji czterech materiałów audiowizualnych dotyczących działalności firmy szkoleniowej Fraktal Trader. Jej założyciel, Kamil Patryka, wnioskował w sądzie o usunięcie publikacji i uniemożliwienie Fundacji publikowania treści dotyczących działalności przedsiębiorstwa. W swojej decyzji sąd odrzucił wniosek.

Zobacz również: Fraktal Trader – była klientka mówi o zarządzaniu rachunkami bez zezwolenia KNFConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here