Naga MarketsOd Warsaw Shore, przez walki typu freak fight w ramach MMA po sukcesy na rynku inwestycyjnym? Wojciech Gola na swoim oficjalnym profilu na Instagramie od początku kwietnia chwali się generowanymi zyskami z tradingu, zapraszając jednocześnie na szkolenie online organizowane przez osoby odpowiadające za jego mentoring. Jak się okazuje, wspomnianymi mentorami są Kamil Partyka i Damian Karbowiak reprezentujący kontrowersją markę Fraktal Trader, która 24 marca 2020 r. trafiła na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Nowy projekt promowany przez Wojciecha Golę organizuje jednak nowopowstała spółka WTG.


 • Były uczestnik Warsaw Shore oraz pomysłodawca polskich walk MMA freak fight, Wojciech Gola, za pośrednictwem Instagrama zachęca do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez spółkę WTG.
 • World Training Group Sp. z o.o. zarządzana jest przez Damiana Karbowiaka i Kamila Partykę.
 • Obaj Panowie stoją za kontrowersyjnym projektem Fraktal Trader, które międzynarodowe i polskie spółki trafiły pod koniec marca na listę ostrzeżeń KNF
 • Przeszłość właścicieli WTG oraz sposób promocji kolejnego wydarzenia edukacyjnego powinien być ostrzeżeniem dla inwestorów detalicznych

Wojciech Gola reklamuje nowy projekt Fraktal Trader

Jak wiecie miałem plan, aby w dwa tygodnie podwoić swoje konto inwestycyjne. Mija 11. dzień i ja zamknąłem wszystkie transakcje i w tej chwili z 10 tysięcy złotych mamy 20 tysięcy złotych. Zauważyłem, że zainteresowanie Foreksem jest bardzo duże, więc zagadałem z chłopakami, którzy mnie szkolą i zadecydowaliśmy, że przeprowadzimy bezpłatne szkolenie online, w którym ja również wezmę udział – informował w nagraniu na swoim Instagramie były uczestnik Warsaw Shore, Wojciech Gola.

Gola jest znany również jako pomysłodawca polskiej wersji walk typu freak fight MMA, a na Instagramie obserwuje go ponad 600 tysięcy osób. Na aktywność Wojciecha Goli od razu zareagował Rafał Zaorski, przedstawiciel polskiej społeczności traderów zrzeszonych w ramach Trading Jam Session (TJS). Jak twierdził, celem materiału przygotowanego przez byłego uczestnika polskiego reality show jest „naganianie leszczy na platformy brokerskie”.

To co podaje KNF jest prawdą, około 90% ludzi musi stracić, tak działa rynek. Więc nie wierzcie w te słowa, które Wam Wojtek Gola mówi, bo wpakujecie się w poważne problemy (…) Jeżeli nie macie pojęcia o rynku, to żaden internetowy guru Wam nie powie, za pieniądze szczególnie, jak to zrobić. To co robi Wojtek Gola, to naganianie frajerów nie na Forex, ale na szkolenia (…) Nie dajcie się nabrać, bo będziecie tego mocno żałować – ostrzegał Rafał Zaorski.

Jeszcze tego samego dnia, 2 kwietnia 2020 roku, z opublikowanych przez Wojciecha Golę informacji wynikało, że rejestracja na szkolenie, o którym wspominał poprzez swój oficjalny profil na Instagramie odbywa się na stronie internetowej: https://zfinansami.pl/.

WTG = Fraktal Trader? “Nowa” spółka Karbowiaka i Partyki

Jak unikać strat regularnych dochodów mimo zmienności rynków finansowych wywołanych obecnym kryzysem gospodarczym i jednocześnie zarabiać od 50$ do 300$ dziennie a nawet więcej? 7 kwietnia [wtorek] 2020 o godz. 20:00 zostanie poprowadzony przez traderów z wieloletnim praktycznym doświadczeniem specjalny dwugodzinny Master Class – informuje strona wydarzenia.

W stopce witryny internetowej znajduje się informacja o prawach autorskich należących do WTG. Pod innym adresem zarejestrowanym w tej samej domenie (zapis.zfinansami.pl) można dowiedzieć się natomiast, że rozwinięciem skrótu jest World Training Group (podane na stronie KRS: 0000729257 pokrywa się z tym należącym do Fraktal Trader).

Zrzut ekranu z domeny zapis.zfinansami.pl

Spółka widnieje w rejestrze pod nazwą World Training Group Sp. z o.o. i jest zarejestrowana w Łodzi od 2 września 2019 roku. Prezesem Zarządu w spółce jest Damian Patryk Karbowiak, wspólnikiem natomiast Kamil Partyka. Obaj stoją za projektem Fraktal Trader, który zajmuje się szkoleniem inwestorów detalicznych na polskim rynku i który od wielu miesięcy budzi kontrowersje wśród społeczności, przyciągając uwagę prokuratury oraz organów nadzoru.

Informacje o spółce właścicieli Fraktal Trader. Źródło: Rejestr.io
Informacje o spółce właścicieli Fraktal Trader. Źródło: Rejestr.io

Potwierdzeniem tych kontrowersji było wpisanie przez KNF spółek podległych pod markę Fraktal Trader na listę ostrzeżeń w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty:

 • Fraktal Trader LLC z siedzibą w USA,

  Damian Karbowiak wysiada z auta
  Damian Karbowiak, prezes Fraktal Trader, obecnie również spółki WTG
 • Fraktal Trader sp. z o.o. International sp. k. z siedzibą w Łodzi,
 • Fraktal Trader sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Łodzi,
 • FT Szkolenia S.C. z siedzibą w Cieszynie,
 • Fraktal Trader S.C. z siedzibą w Warszawie.

Szczegółowe informacje dotyczące wpisanych podmiotów oraz dochodzeń prowadzonych w ich sprawie znajdują się na liście ostrzeżeń KNF.

Lista ostrzeżeń KNF

Zobacz również: “Asy sprzedaży, a nie asy na rynku” – Trading Jam publikuje kolejne nagranie z byłym pracownikiem Fraktal Trader

Portal Comparic.pl skierował prośbę mailową do przedstawicieli Wojciecha Goli w celu udzielenia oficjalnego komentarza, w momencie publikacji artykułu redakcja nie otrzymała jednak odpowiedzi.

Jednocześnie należy podkreślić, że nie ma żadnych informacji jakoby powyższa aktywność Wojciecha Goli była jakkolwiek powiązana z działalnością FAME MMA, której jest on jednym ze współwłaścicieli.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here