Naga MarketsRęce na kratach celi więziennejAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła dzisiaj, że zgodziła się na ugodę z Christopherem A. Faulknerem – samozwańczym “Frack Master” – w związku z jego szeroko zakrojonym programem nadużyć na papierach wartościowych, który zebrał ponad 80 milionów dolarów od setek inwestorów w całym kraju. Faulkner jednocześnie zawarł umowę dotyczącą tego samego wykroczenia, na mocy której odbędzie 12 lat więzienia federalnego za oszustwa związane z papierami wartościowymi, pranie pieniędzy i uchylanie się od płacenia podatków.


Oszukiwał by “godnie” żyć

Według skargi SEC z czerwca 2016 r. Faulkner systematycznie oszukiwał inwestorów w całym kraju, rozpowszechniając fałszywe i wprowadzające w błąd materiały ofertowe, sprzeniewierzając miliony dolarów funduszy inwestycyjnych i manipulując akcjami spółki publicznej Breitling Energy Corporation (BECC).

Te artykuły również Cię zainteresują
“Frack Master” rozpoczął swój przekręty już w 2011 roku za pośrednictwem prywatnej firmy Breitling Oil and Gas Corporation (BOG), kiedy to oferował inwestycje związane z wydobyciem ropy i gazu. Już wówczas okłamywał inwestorów w kwestiach związanych z posiadanym przez siebie doświadczeniem czy szacunkowymi kosztami wierceń. Z biegiem czasu program ewoluował i objął następcę BOG, BECC oraz dwa podmioty powiązane, które potajemnie kontrolował, Crude Energy LLC i Patriot Energy Inc. Faulkner, z pomocą innych, wykorzystał te podmioty do zebrania ponad 80 milionów dolarów, a następnie sprzeniewierzył około 23,8 miliona dolarów na sfinansowanie swojego wystawnego stylu życia.

Nie potrafił przestać. Sąd zamroził jego majątek

Z powodu ciągłego sprzeniewierzania przez Faulknera funduszy inwestycyjnych, w sierpniu 2017 roku, na pilny wniosek złożony przez SEC, sąd zamroził jego majątek i umieścił go, jak również BECC i BOG, pod kontrolą syndyka. SEC oskarżyła również 11 innych osób i podmiotów o ich role w niewłaściwym postępowaniu. Z większością z nich udało się już osiągnąć porozumienie.

Zobacz także: 10 lat więzienia dla członków „Kartelu” manipulującego FX? „Nie sądziliśmy, że kogoś oszukujemy”

“Faulkner najpierw ogłosił się “Frack Master”, aby zwodzić inwestorów swoją fachową wiedzą i ukraść miliony dolarów na sfinansowanie swojego stylu życia, ale SEC wcześnie położyła kres jego kolejnym wysiłkom mającym na celu oszukanie inwestorów w systemie nieruchomości” – powiedział Shamoil T. Shipchandler, dyrektor biura regionalnego SEC w Fort Worth. “Dzisiejsze poważne sankcje cywilne i karne służą jako ostrzeżenie dla każdego, kto zamierza wykorzystać inwestorów detalicznych”.

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem, który podlega zatwierdzeniu przez sąd, Faulkner został wezwany do wycofania 23,8 mln USD. Zakazuje się mu także naruszania różnych przepisów federalnych, przepisów dotyczących papierów wartościowych i uczestniczenia w jakichkolwiek niezarejestrowanych transakcjach papierami wartościowymi. Nie może także pełnić funkcji dyrektora jakiejkolwiek spółki raportującej SEC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPCHF – udany retest po wybiciu z trójkąta – 24/10/18
Następny artykułCzas na pożegnanie się z akcjami i zajęcie pozycji w gotówce?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here