Naga MarketsfoxconnO prawdopodobnym przejęciu przez tajwańskiego giganta marki Sharp informowaliśmy przed końcem stycznia. Od kilku dni wiadomo było, że zgoda na przejęcie praktycznie została udzielona a sam proces zacznie się już lada chwila. Dziś dowiedzieliśmy się o wstrzymaniu wszelkich działań prowadzących do przejęciawinne mają być ukrywane do tej pory zobowiązania Sharpa na miliardy jenów, choć oficjalnie mówi się o nowych, istotnych informacjach.


Warta ponad 5,5 mld USD umowa została nieoczekiwanie wstrzymana z powodu – jak informuje Reuters – pokaźnej sumy pieniędzy po stronie pasywów spółki Sharp. Zobowiązania Sharpa mają sięgać setek miliardów jenów, które dotąd były ukrywane przed przedstawicielami Foxconnu. Na ten moment obie strony zapewniają, że prace nad wyjaśnieniem sytuacji trwają, jednak umowa przejęcia nie zostanie podpisana do momentu rozwiązania problemu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Foxconn już przynajmniej od kwartału ostrzył sobie zęby na producenta ekranów do produktów Apple. Dla zarządu technologicznego giganta przejęcie Sharpa to jeden z ważniejszych kroków na drodze do zwiększenia konkurencyjności w regionie. Największym konkurentem Foxconnu nadal pozostaje Samsung, więc spółka zaczyna postępować w zgodzie z powiedzeniem wróg mojego wroga jest moim przyjacielem i coraz bardziej stara się zacieśniać więzi z producentem jabłuszka.

Rozpocznij handel akcjami największych światowych spółek razem z FxPro

Przejęcie Sharpa to dla Foxconnu również droga do dywersyfikacji własnej produkcji i płynnego przejścia z oferty niskomarżowych półproduktów do półproduktów klasy premium. Wchłonięcie marki to również dobre posunięcie ze strony wizerunkowej, pozwalające na odbudowę zszarganej przez głośne afery obozów pracy Foxconnu opinii.

Dzisiejsze wstrzymanie procesu przejęcia negatywnie odbiło się na cenach akcji Sharp, które na giełdzie w Tokio straciły na wartości ponad 11%:

chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/CAD spadkowo w kierunku 1.3436
Następny artykułUSDJPY – umocnienie dolara po danych makro
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here