Naga MarketsFotowoltaika jedną z najmodniejszych branż na GPW w 2020 roku! Rozmowa z Prezesem Columbus EnergyW piątek odbyła się rozmowa z prezesem zarządu spółki Columbus Energy Panem Dawidem Zielińskim, działającej na co dzień w branży OZE- na rynku fotowoltaicznym. Rozmowa poruszyła tematy: rosnącej konkurencji na rynku krajowym, programu rządowego “Mój Prąd”, czy wejścia na rynek zagraniczny. Spotkanie poprowadził redaktor Comparic24.TV – Marcin Podlacki.

  • W piątek, na antenie Comparic24.tv została przeprowadzona rozmowa z prezesem zarządu spółki Kool2Play Marcinem Marzęckim.
  • Padły pytania dotyczące między innymi planowanego giełdowego debiutu spółki.
  • Marcin Marzęcki wypowiedział się także o tym, czy i jak pandemia COVID-19 wpłynęła na działalność spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Boombit na wsparciu. Kurs nie zareagował na niezłe wyniki finansowe

Columbus utrzymuje pozycję lidera na rynku fotowoltaicznym w Polsce

Podczas piątkowej rozmowy, Prezes spółki notowanej na co dzień na rynku NewConnect odpowiedział na pytania dotyczące konkurencji na rynku krajowym. Poznaliśmy informacje, jak Columbus buduje swoją przewagę nad innymi liczącymi się graczami i co czyni spółkę niepodważalnym liderem na rynku.

Rozmowa przeniosła się również na temat programu rządowego “Mój Prąd”, który kończy się wcześniej niż oczekiwano, już 7 grudnia w niedzielę. Być może w 2021 roku zostanie uruchomiony kolejny program dofinansowań dla gospodarstw domowych chcących zamontować instalację fotowoltaiczną, jednak jest za wcześnie, żeby już teraz potwierdzać ten fakt, można jedynie spekulować, jak będzie wyglądał nowy program i jak się zmieni w stosunku do tego, który kończy się już jutro, a nie 18 grudnia jak wynikało z początkowych założeń.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Walory Columbusa zyskały na początku listopada ponad 50%!

W ostatnich miesiącach obserwujemy spore zainteresowanie walorami Columbusa, które od dołka bessy z połowy marca, kiedy kurs akcji spadł do poziomu poniżej 10 zł, zyskały ponad 500% (patrząc na obecną wycenę walorów). Warto jednak przypomnieć, że jeszcze na początku sierpnia, akcje spółki działającej na rynku fotowoltaiki, pokonały okrągłą barierę psychologiczną 100 zł, a kurs sięgnął nawet 112 zł, co oczywiście było historycznym szczytem notowań.

W ostatnich miesiącach, na walorach spółki rysował się jednak trend spadkowy, który doprowadził do testu wsparcia w okolicach 40 zł. Próba ta zakończyła się powodzeniem, a na początku ubiegłego miesiąca obserwowaliśmy rajd na północ, skutkujący ponad 50-cio procentowym wzrostem w ciągu zaledwie kilku sesji.

Obecnie walory konsolidują w przedziale 55-60 zł, pomiędzy 50 i 200-sesyjną średnią kroczącą. Scenariusz pozytywny zakłada wybicie górą z konsolidacji, a trwałe pokonanie okolic 65 zł, może wiązać się z dalszym ruchem wzrostowym, który powinien w średnim horyzoncie czasowym wiązać się z testowaniem okolic 70 zł na wykresie.

Giełdowe notowania walorów Columbus Energy z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here