Naga MarketsGrodno SA w górę już o 60% w ciągu tygodnia, ML System dziś o 16% w góręNotowania Grodno SA wystrzeliły w dzisiejszej poniedziałkowej sesji na GPW o ponad 14% kontynuując wzrosty z poprzedniego tygodnia. W ciągu ostatnich 5 sesji kurs spółki eksplodował i zyskał ponad 60%. Wśród fotowoltaicznych spółek notowanych na warszawskim parkiecie silnymi wzrostami może pochwalić się także ML System.

  • Fotowoltaiczna hossa na GPW trwa, w dzisiejszej sesji królami wzrostów są ML System oraz Grodno.
  • Spółki te kontynuują marsz na północ dzięki informacjom z zeszłego tygodnia.
  • Od początku roku notowania Grodna wzrosły o 130%, a ML System aż o ponad 260%.

Grodno SA na fali wzrostowej

Kurs akcji Grodno SA tuż przed 12:00 w poniedziałek oscyluje wokół poziomu 14,20 zł, co oznacza wzrost względem piątkowej ceny zamknięcia o 13,6%.

Grodno SA w górę już o 60% w ciągu tygodnia, ML System dziś o 16% w górę
Notowania Grodno SA. Źródło: stooq.pl

Notowania Grodna w zeszłym tygodniu spotkała osobliwa sytuacja po publikacji wyników finansowych za rok obrotowy 2019/2020. Notowania w środę 22 lipca zostały zawieszone tuż po otwarciu i zostały wznowione dopiero po południu w trakcie kolejnej czwartkowej sesji, otwierając się niemal 50% wyżej.

Spółka rośnie na fali fotowoltaicznej hossy, ale główna działalność Grodna opiera się na zarządzaniu siecią 86 hurtowni elektrycznych. We wspomnianym raporcie spółka wykazała wzrost zysku netto w całym roku obrotowym 2019/2020 o aż 41%.

Choć kurs akcji Grodna w czwartek spotkała spora korekta, to spółka w ostatnich 5 sesjach i tak może pochwalić się wzrostem o ponad 61%.

Zobacz również: Grodno: gigantyczne wzrosty spółki fotowoltaicznej, notowania zawieszone 2. dzień z rzędu

ML System kontynuuje rajd

ML System, producent paneli fotowoltaicznych wchodzący w skład sWIG80 rośnie w trakcie dzisiejszej poniedziałkowej sesji o niemal 12%, a cena za akcję chwilę przed 12:00 osiągnęła nawet poziom 96 zł.

Grodno SA w górę już o 60% w ciągu tygodnia, ML System dziś o 16% w górę
Notowania Grodno SA. Źródło: stooq.pl

Zarówno Grodno, jak i ML System w ostatnich miesiącach radzą sobie świetnie i choć wzrosty chwilowo przerwała pandemia załamując notowania obu spółek nawet o 40%, to obecnie akcje obu z nich są obecnie grubo ponad 1,5 raza droższe niż przed krachem na GPW w marcu.

Grodno SA w górę już o 60% w ciągu tygodnia, ML System dziś o 16% w górę
Porównanie kursów Grodno SA (kolor niebieski) i ML System (kolor pomarańczowy) w ostatnich 5 miesiącach. Źródło: stooq.pl

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca notowania Grodno SA zyskały 140%, a ML System 146%. Natomiast od początku roku kurs akcji obu spółek wzrósł odpowiednio o 129% i 250%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here