Naga MarketsW dzisiejszym cyklu „Gorących spółek dnia” chciałbym przedstawić dwie spółki. Obie miały udaną ostatnią sesję ubiegłego tygodnia i znalazły się w gronie najlepszych walorów na GPW.

Jako pierwszą wymienię Fotę. Jest to firma powstała w latach 70 ubiegłego wieku. W zakresie jej działalności jest dystrybucja części zamiennych do samochodów oraz zaopatrzenie w sprzęt i narzędzia warsztatów samochodowych. Firma posiada blisko 50 oddziałów w całej Polsce.

FOTA - wykres dzienny
FOTA – wykres dzienny

Po wyznaczeniu dwóch minimów na niemal równym poziomie w czerwcu i wrześniu akcje tej spółki zaczęły radzić sobie wyraźnie lepiej na GPW. Prawdziwy rajd rozpoczął się w piątek 11 września. Następnie doszło do lekkiego cofnięcia się kupujących jednak korekta zatrzymała się tam gdzie powinna, czyli na wsparciu zaznaczonym na wykresie. W piątek spółka ponownie mocno drożała, a jej wartość wzrosła o 10,34%.

Drugą interesującą i perspektywicznie zachowującą się w piątek spółką był Mostostal Warszawa. Ta firma działająca w branży budowlanej zdrożała o 5,58%, co na tle spadającego rynku było bardzo dobrym wynikiem.

MOSTOSTAL WARSZAWA - wykres dzienny
MOSTOSTAL WARSZAWA – wykres dzienny

Akcje Mostostalu Warszawa od maja 2013 roku znajdują się w trendzie wzrostowym, a od 20 sierpnia rysowana jest lokalna korekta. Po piątkowych silnych wzrostach cena dotarła do poziomu luki z 24 sierpnia, a jej trwałe przebicie skutkować powinno wyjściem na nowe szczyty hossy.

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here