Naga MarketsJeff Bezos – bezapelacyjnie najbogatszy człowiek na świecie – stał się w czwartek jeszcze bogatszy. Majątek założyciela Amazona zwiększył się o 12 mld USD po tym, jak akcje spółki skoczyły w górę o 3,96% do poziomu 1517 USD. Według Indeksu Miliarderów Bloomberga, Bezos jest obecnie wyceniany na 126 mld USD.

To był tydzień pełen turbulencji dla najbogatszych Amerykanów specjalizujących się w technologii. We wtorek pojawiły się obawy, że Alphabet (spółka matka Google) mocno zwiększy koszty działania, co doprowadziło do spadków w całym sektorze. Larry Page i Sergey Brin stracili po 2 mld USD tego dnia. Bezos dostał rykoszetem, jego majątek skurczył się o 4,6 mld USD.

Mark Zuckerberg również znalazł się na tej karuzeli. Jeszcze we wtorek majątek założyciela Facebooka skurczył się o 2,5 mld USD, żeby w czwartek po świetnych wynikach kwartalnych zwiększyć się o 5,8 mld USD.

Gdyby Jeff Bezos miał status kraju, to wskoczyłby na 60. miejsce na liście najbogatszych krajów świata pod względem nominalnego PKB (dane z MFW za 2017 rok). Wyprzedziłby takie kraje jak Maroko, Ekwador czy Ukrainę. Na szybko policzyłem, że majątek Bezosa jest większy niż PKB 46 najbiedniejszych krajów świata razem wziętych. To dopiero daje wyobrażenie o jego fortunie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here