Naga MarketsFortuna Elona Muska wzrosła o 36 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia dzięki zamówieniu HertzaFortuna Elona Muska skoczyła w poniedziałek o 36,2 miliardów dolarów po tym, jak Hertz Global Holdings Inc. złożył zamówienie na 100 tysięcy Tesli. Z dokumentów wynika, że nowa transza opcji w jego pakiecie płacowym została nabyta.

Elon Musk powiększył swoją fortunę

Jest to największy jednodniowy wzrost w historii Bloomberg Billionaires Index. Dotychczasowy rekord wynosił 32 miliardy dolarów i został ustanowiony przez chińskiego potentata Zhong Shanshana w zeszłym roku, kiedy jego firma produkująca wodę butelkowaną, Nongfu Spring Co. weszła na giełdę. Wartość netto majątku Muska wynosi obecnie 288,6 miliarda dolarów i jest większa niż wartość rynkowa Exxon Mobil Corp. lub Nike Inc.

Akcje Tesli wzrosły o 13% na wieść o zamówieniu firmy Hertz, przesuwając jej wartość rynkową powyżej 1 biliona dolarów. Około dwie trzecie wartości netto Muska jest związane bezpośrednio z akcjami i opcjami w firmie produkującej samochody elektryczne, której jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym.

Musk coraz bardziej odsuwa się od swoich kolegów-miliarderów, jeśli chodzi o wielkość posiadanej fortuny. Jeff Bezos z Amazon.com Inc. zajmuje drugie miejsce z kwotą “zaledwie” 192,6 miliarda dolarów, według indeksu Bloomberga.

Bloomberg Billionaires Indes
Bloomberg Billionaires Indes

Niezwykły skok majątku Muska nastąpił w momencie, w którym demokratyczni ustawodawcy, przy wsparciu prezydenta Joe Bidena, przygotowują plan opodatkowania niezrealizowanych zysków najbogatszych Amerykanów. 

Przewodniczący Senackiej Komisji Finansów Ron Wyden, przedstawił tzw. podatek dochodowy miliarderów, który byłby skierowany do osób posiadających 1 miliard dolarów w aktywach lub trzy kolejne lata z dochodem 100 milionów dolarów lub więcej.

Obecna fortuna Elona Muska jest oparta głównie na akcjach i umożliwiła mu zdobycie miana najbogatszej osoby na świecie przy jednoczesnym posiadaniu niewielu płynnych aktywów. Zgodnie z dokumentacją Tesli, Musk nie przyjmuje żadnej pensji, a część jego udziałów jest zastawiona jako zabezpieczenie osobistych pożyczek.

W 2019 roku miliarder powiedział federalnej ławie przysięgłych, że pomimo swojego statusu, nie ma zbyt wiele gotówki. W zeszłym roku ogłosił na Twitterze, że planuje sprzedać swoje domy i “prawie wszystkie” fizyczne rzeczy.

Nawet przed transakcją Hertz, akcje Tesli systematycznie rosły w ostatnich tygodniach. Cena akcji producenta samochodów wzrosła w tym roku łącznie o 45%, czyli ponad dwukrotnie więcej niż indeks S&P 500

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stalprodukt cena akcji | tms | comparic pl | famur akcje wykres | allegro gpw | euro korona islandzka | mrc akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here