Naga MarketsPlan Muska dotyczący połączenia Tesli z SolarCity odbija mu się coraz większą czkawką – w tym tygodniu stracił kawałek swojej wycenianej na 8,3 mld USD fortuny. Zdaniem komentatorów powinien porzucić plany przywrócenia do życia tonącej w długach firmy produkującej panele solarne i skupić się na produkcji samochodów. Jednak każdy kto miał do czynienia z myśleniem miliardera wie, że Musk często skupia się na wielkiej wizji ratowania świata i zapewnienia rozwoju ludzkości, nawet jeśli z tego powodu znajduje się na skraju bankructwa.

Obecnie 4% wartości netto Muska powiązane jest z SolarCity – firmą w której jest prezesem oraz największym udziałowcem. Spółka ta zużywa fundusze w błyskawicznym tempie i zgodnie z jej dokumentacją zbliża się nieuchronnie do osiągnięcia poziomu 3 mld USD długu. Jeśli Tesla nie nabędzie SolarCity, cios otrzymany przez Muska będzie stosunkowo niewielki.

W czwartek fortuna miliardera stopniała o 779 mln USD – tak wynika z Indeksu Miliarderów prowadzonego przez Bloomberga. Stało się tak z dwóch powodów. Po pierwsze spadły ceny akcji spółek Muska. Co więcej, musiał poświęcić 489 mln USD na zabezpieczenie zaciągniętych kredytów.

Największym zagrożeniem dla Muska będzie sytuacja, gdy SolarCity jako podmiot zależny Tesli zacznie ciągnąć spółkę w dół. W produkcji samochodów elektrycznych znajduje się aż połowa majątku miliardera. 46% wartości Muska to SpaceX – firma zajmująca się podbojem kosmosu. Tu z kolei nadszedł kolejny cios – wczoraj podczas startu doszło do wybuchu rakiety Falcon 9 wraz z wartym 200 mln USD ładunkiem.

-1x-1
Źródło: Bloomberg


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here