Naga MarketsKsiążę Alwaleed bin Talal za sterami motorówki

Książę Alwaleed bin Talal Al Saud jest najbogatszym człowiekiem w Arabii Saudyjskiej. Jak podaje Bloomberg, jego majątek skurczył się do 15,2 mld USD. Jest to najniższy poziom od kwietnia 2012 roku, odkąd Alwaleed znalazł się w indeksie miliarderów Bloomberga.

Jego 95-procentowy udział w Kingdom Holding, który jest najcenniejszym aktywem Talala, spadł o 70% od 2014 r. Według Bloomberga, udziały w przedsiębiorstwach spadły o ponad 20% w następstwie zatrzymania księcia w listopadzie ubiegłego roku i “od tamtej pory nie udało się odrobić tych strat”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Talal, regularny na najbogatszej liście krajów arabskich, jest drugim największym udziałowcem Twitter Inc. Posiada akcje Apple, News Corp., Citigroup, sieci hoteli Four Seasons, Fairmont i Movenpick. Zainwestował również w Lyft i Careem, spółki konkurujące z Uberem w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie.

Książę zatrzymany w związku z aferą korupcyjną

Książę Talal oraz dwaj inni szefowie czołowych sieci telewizyjnych znaleźli się wśród wysokiej rangi osób aresztowanych w listopadzie ubiegłego roku.

Talal, Waleed Al Ibrahim, prezes Middle East Broadcasting Center i Sales Kamal, właściciel kanału telewizyjnego ART i założyciel Dallah al Baraka Group (DBHC), jednego z największych konglomeratów na Bliskim Wschodzie, zostali aresztowani wraz z księciem Mitebem bin Abdullah, przywódcą Gwardii Narodowej oraz kilkudziesięcioma książętami i byłymi ministrami w sprawie dotyczącej korupcji. Książę Miteb był kiedyś uważany za pretendenta do tronu.

Zobacz też: Fortuna Jeffa Bezosa urosła o 12 mld USD w ciągu dnia

Książę Alwaleed znany jest również z tego, że jest jednym z najbardziej zdeklarowanych saudyjskich monarchów, od dawna propagujących prawa kobiet. Ponadto jest większościowym właścicielem popularnej grupy arabskich kanałów medialnych Rotana. Firma ta zyskała niedawno na wartości po sierpniowej inwestycji w Deezer SA, paryską firmę zajmującą się streamingiem muzyki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here