Naga Marketswww.financemagnates.com
www.financemagnates.com

Fortess Prime to usytuowana w Dubaju firma specjalizująca się w dostarczaniu płynności chętnym do współpracy brokerom. To również firma inwestycyjna, założona w 2010 roku, której sporą część funduje saudyjska rodzina królewska. Skala działalności Fortess Prime budzi szacunek – na koniec trzeciego kwartału 2015 roku wolumen przehandlowany przez firmę przekroczył 58,6 mld USD. Kłopoty tak dużego gracza jakim jest Fortess Prime mogą wpłynąć na całą branżę FX.


Kłopoty saudyjskiego dostawcy płynności zaczęły się w sierpniu tego roku, kiedy to firma postanowiła zawiesić wypłatę środków pozostawionych przez klientów na kontach Fortess Prime. Wystarczy powiedzieć, że szacunki dotyczące kapitału będącego pod zarządem firmy przekroczyły w tym roku 1,6 mld USD by dostrzec skalę problemu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niewielką paniką zakończył się poniedziałek, kiedy to Fortess Prime niespodziewanie zawiesił swoje kwotowania. Nowo wybrany CEO firmy – Mustafa Gamaledine komentował sprawę następująco:

“Przerwa w naszej dostawie płynności jest powodowana zmianą naszego dostawcy mostka (bridge provider). Ta zmiana drastycznie polepszy warunki oferowane przez nas naszym klientom. Przyznaję, zmiana ta nieco się opóźnia – z tego powodu pojawiły się różne problemy. Jednak zapewniam, pozostajemy w  stałym kontakcie z naszymi klientami, a z Nowym Rokiem wszystko powinno wrócić do normy.”

Kłopoty finansowe

Sprawa jednak nie wydaje się tak przejrzysta jak przedstawił to pan Mustafa. Doniesienia prasowe związane z Fortess Prime coraz częściej wspominają o rosnących problemach finansowych dostawcy płynności. Sama spółka w swoim oświadczeniu przyznała, że pomimo sporych problemów finansowych oraz niekorzystnych zmian w otoczeniu gospodarczym, jak również postępującymi wypłatami klientów (…) Fortess Prime wciąż znajduje oparcie w swoich akcjonariuszach, włączając w to członków saudyjskiej rodziny królewskiej. Dalej w oświadczeniu dowiadujemy się, jakoby akcjonariusze zgodzili się dofinansować Fortess kwotą 200 milionów USD – nieoficjalnie mówi się, że cała kwota pochodzi od członków rodziny królewskiej UAE.

W związku z dalszym brakiem wypłat środków, kierownictwo Fortess Prime zapewnia, że problem ten zniknie najdalej w pierwszym tygodniu 2016 roku – gdy tylko wewnętrzne zmiany dobiegną końca. Zerkając na stronę internetową firmy, która zapewnia o głębokich relacjach z klientami oraz pewnością kapitału można jedynie się uśmiechnąć pod nosem. Możemy mieć tylko nadzieję, że Fortess Prime nie przerodzi się w kolejne IronFX – konsekwencje w tym przypadku mogłyby być znacznie poważniejsze.

Nie daj się nabrać na kolejny scam – sprawdź brokerów polecanych przez Comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here