Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuFabryka MebliFORTE” S.A. opublikowała dziś wstępny raport, który wskazuje, że szacunki co do przychodów oraz zysku operacyjnego za I kw. 2019 roku wynoszą odpowiednio: 319 mln zł oraz 24 mln zł. Jeśli wyniki zostaną później potwierdzone, oznaczać to będzie wzrost przychodów na poziomie 8 procent rok do roku. Wyniki sprawiają, że spółka rośnie dziś blisko 4 procent. 


Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją mebli, notowana na GPW od 1996 roku podała dziś raport, w którym wstępne szacunki co do wyników za I kwartał 2019 roku obejmują znaczną ich poprawę. W tym momencie mowa nawet o 8 procentowym wzroście przychodów grupy – które poprzednie odnotowane zostały na poziomie 296 mln zł, obecnie jednak podchodząc do 319 mln zł. Zysk operacyjny spółki wzrósł do poziomu 24 mln zł co stanowi ponad 54 procentową poprawę.

Te artykuły również Cię zainteresują
EBITDA spółki wyniosła 38 mln zł, co przewyższyło nieco oczekiwania analityków co do wyniku, który wg. nich kształtować się powinien w przedziale 34 – 37 mln zł. Również, jak podaje spółka – wartość 319 mln zł przychodów uwzględnia sprzedaż płyty wiórowej w wysokości 12 mln zł. Zdaje się, że wyniki spółki przekroczyły oczekiwania nie tylko analityków wewnętrznych spółki, ale również innych Domów Maklerskich. Dobre wyniki spółki przekładają się na blisko 4 procentowy wzrost akcji spółki podczas dzisiejszych notowań.

Spółka na wykresie

Aktualnie spółka znajduje się na cenie 28,6 zł za akcje, znacznie odbijając od najbliższego wsparcia cenowego. To odbicie zdecydowanie zawdzięcza spółka lepszymi wynikami – które przekładają się na ponad 4 procentowy wzrost akcji. W tym momencie zdaje się, że najbliższy racjonalny poziom rozładowania obecnego pozytywnego sentymentu może nastąpić po cenie 32,4 zł za akcję, co oznacza potencjał podejścia kolejne 5 – 6 procent nim finalnie spółka wykona większą korektę obecnego wzrostu. Mimo podejścia w wymienione rejony spółka w chwili obecnej znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym – co oznacza, że dotarcie do ceny 32 zł może oznaczać dalszą kontynuację spadków.

wykres FTE D1 24.04.2019
FTE D1 24.04.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here