Naga MarketsForte szacuje, że EBITDA grupy w drugim kwartale 2018 roku wyniosła 34,6 mln zł wobec 23,7 mln zł przed rokiem. Skonsolidowany zysk operacyjny, zgodnie z szacunkami, wyniósł w tym okresie 23,2 mln zł w porównaniu do 17,3 mln zł rok wcześniej – podały Fabryki Mebli Forte w komunikacie.

Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami, skonsolidowane przychody Forte w drugim kwartale wyniosły 258 mln zł wobec 243 mln zł w analogicznym okresie roku 2017.

Konsensus PAP Biznes, oparty o sześć prognoz, zakładał, że przychody Forte w drugim kwartale 2018 roku wyniosą 266,9 mln zł, zysk operacyjny wyniesie 14,4 mln zł, a EBITDA 25,7 mln zł.

Jak wynika z komunikatu, rentowność EBIDTA Forte wzrosła w drugim kwartale rdr do 13,4 proc. z 9,6 proc.

Spółka poinformowała, że podstawowym czynnikiem wpływającym na wzrost rentowności EBITDA w drugim kwartale było uruchomienie własnej produkcji płyty surowej w spółce zależnej Tanne.

“Ze względu na częściowe zużywanie w tym kwartale jeszcze płyty z zakupów zewnętrznych (zapasy prewencyjne) marża EBITDA nie oddaje w pełni efektu, jaki grupa kapitałowa uzyska, wykorzystując w procesie produkcji prawie wyłącznie własny surowiec” – podała spółka w komunikacie.

“Należy zaznaczyć, że zakład produkcji płyty surowej jest wciąż w trakcie rozruchowej i wg zarządu zakładane moce produkcyjne osiągnie na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku” – dodano.

W całym półroczu 2018 roku Forte szacuje, że miało 554 mln zł przychodów (536 mln zł rok wcześniej), 39,1 mln zł EBIT (57,7 mln zł rok wcześniej) i 57,9 mln zł EBITDA (70,1 mln zł przed rokiem).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPGE – szacunki za I półrocze poniżej oczekiwań
Następny artykułPGNiG – poprawa wyników w II kwartale
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here