Naga MarketsforteFabryki Mebli Forte to producent mebli, notowany na GPW od 1996 roku. Dzisiaj spółka opublikowała raport z wynikami za I kwartał 2019 roku. Poniżej szczegóły z raportu.

Szacunkowa wysokość skonsolidowanego wyniku EBIT Forte za I kwartał 2019 r. wyniosła 24 mln zł, co oznacza wzrost o 54% r/r oraz wzrost o 29% w stosunku do IV kwartału roku 2018, podała spółka.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Szacunkowa wysokość skonsolidowanego wyniku EBITDA grupy kapitałowej za I kwartał 2019 r. wyniosła 38 mln zł w stosunku do 32 mln zł w IV kwartale 2018 r. oraz 23 mln zł w I kwartale roku 2018” – czytamy w komunikacie.

Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami, przybliżona wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży grupy w I kwartale 2019 r. wyniosła 319 mln zł (w tym 12 mln zł stanowiła sprzedaż poza grupę kapitałową nadwyżek płyty wiórowej produkowanej w Tanne), co oznacza wzrost o 8% r/r oraz o 7% w stosunku do IV kwartału roku 2018, podano także.

“Poziom wskaźnika zadłużenia finansowego netto grupy kapitałowej na koniec I kwartału 2019 r. nie przekracza poziomów uzgodnionych z instytucjami finansującymi grupę kapitałową emitenta” – podkreślono też w komunikacie.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki otworzyły się 4% luką wzrostową. Spoglądając szerzej, spółka ma za sobą sporą przecenę i obecnie odrabia straty. Wydaje się, że kurs powoli wzrasta w kierunku linii łączącej serię wcześniejszych wierzchołków.

forte
źródło xStation 5

Czytaj także: Mabion [MAB] – możliwy ruch w kierunku 100 zł – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here