Naga MarketsFabryka Mebli Forte notowana w ramach indeksu mWIG40 raportowała wyniki finansowe za zakończony trzeci kwartał bieżącego roku. Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie, zysk netto spadł z poziomu 28,3 mln zł do 11,3 mln zł.

Zgodnie z przedstawionymi wcześniej przez spółkę szacunkami osuwał się również zysk operacyjny – z 32,6 mln zł do 23 mln zł. Gorsze wyniki raportowano pomimo wzrostu przychodów, które wyniosły 266,3 mln zł, w porównaniu do 243,3 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

Od strony technicznej notowania Forte po kolejnej dynamiczniej fali osunięć znalazły się w kolejnej, tym razem wąskiej konsolidacji pomiędzy zakresami 62,43 oraz 59,47. Wybicie ruchu bocznego dołem otworzy drogę do rozrysowania nowych minimów poniżej 58,00 (dołek listopadowy), natomiast powrót nad obecny opór pozwoli przetestować minima z początku sierpnia, a następnie opór 67,60.

Wykres Forte dzięki TradingView

Sentyment na akcjach spółki jest obecnie wyraźnie niedźwiedzi, o wiele bardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie więc podażowe wybicie konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here