Naga MarketsFabryki Mebli Forte to producent mebli, notowany na GPW od 1996 roku.

forte
źródło xStation 5

Spółka notuje na przestrzeni ostatnich lat bardzo stabilne przychody, jednak od dłuższego czasu problemem stają się malejące zyski. Zostało to zresztą wycenione przez rynek, gdyż spółka ma za sobą ogromna przecenę. Wyniki za pierwszy kwartał sugerują przychody na poziomie 319 mln zł czyli wyżej o 8% niż przed rokiem. Zysk operacyjny według szacunków miał wzrosnąć aż o 54%, a EBITDA o 65%. Spółka wyraziła zadowolenia i pozytywne zaskoczenie z tak dobrych wyników, wskazując także na optymistyczne prognozy na drugi i trzeci kwartał, a także na cały rok, w którym sprzedaż może rosnąć dwucyfrowo. Na razie rynek reaguje pozytywnie na te zapowiedzi i spółka odrabia wcześniejsze straty.

Wprawdzie od listopada kurs rośnie, aczkolwiek dynamika zwyżki nie zachwyca i może wskazywać na korektę. Niedawno cena wybiła linie trendu spadkowego i zmierza do okolic oporu w rejonie 40 zł. Ze względu na skalę dotychczasowej przeceny, wydaje się, że rynek nie będzie w stanie pozostać obojętnym, jeżeli kolejne raporty wykażą poprawę wyników, zgodnie z zapowiedziami, a tym samym zwyżka powinna być kontynuowana.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here