Naga Markets


Forte to jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu. Meble tworzone są z pasją przez polskich i zagranicznych projektantów.

forte
źródło xStation 5

Notowania spółki jeszcze nie tak dawno temu przyzwyczajały akcjonariuszy do ciągłych wzrostów. Sytuacja zaczęła zmieniać się w 2017 roku i do tego momentu mamy do czynienia z silnym trendem spadkowym. Szukając powodów zmiany trendu, należy wspomnieć przede wszystkim o słabnących wynikach, przede wszystkim niższych zyskach. Ponadto spółka dawniej wypłacała dywidendy, z roku na rok coraz niższe, ostatnio zaprzestając tej praktyki. Na wykresie cena dłuższy czas poruszała się w wąskiej konsolidacji, a nawet wybijając się do góry. Nie powinno to dziwić biorąc pod uwagę wcześniejszą skalę wyprzedaży oraz mocne zachowanie całego indeksu średnich spółek.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Pierwszy problem może pojawić się przy dokładnie respektowanej linii trendu. Warto także pamiętać, że 4 kwietnia spółka opublikuje raport roczny. Dane za ostatni kwartał wypadły poniżej oczekiwań. W jednym z wywiadów prezes spółki przyznał, że perspektywy na 2019 roku są dość niepewne, choćby z uwagi na spowolnienie w Europie Zachodniej, w Niemczech czyli na głównych rynkach, na które trafiają produkty firmy Forte. Gdyby spółka nie zaliczyła tak potężnego spadku, takie opinie i wyniki kwartalne sugerowałyby spadki. Obecnie spółka jest już bardzo silnie przeceniona i możliwe, że wszystko co złe jest już w cenach. Wydaje się, że test linii trendu w okolicach 30 zł może wskazać jaki jest obecnie sentyment do spółki.

Czytaj także: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKanadyjska policja zamroziła 22 mln USD z ICO
Następny artykułGuten Morgen DAX 02.04.2019
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here