Naga MarketsForte to jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu. Meble tworzone są z pasją przez polskich i zagranicznych projektantów.

forte
źródło xStation 5

Notowania spółki jeszcze nie tak dawno temu przyzwyczajały akcjonariuszy do ciągłych wzrostów. Sytuacja zaczęła zmieniać się w 2017 roku i do tego momentu mamy do czynienia z silnym trendem spadkowym. Szukając powodów zmiany trendu, należy wspomnieć przede wszystkim o słabnących wynikach, przede wszystkim niższych zyskach. Ponadto spółka dawniej wypłacała dywidendy, z roku na rok coraz niższe, ostatnio zaprzestając tej praktyki. Na wykresie cena dłuższy czas poruszała się w wąskiej konsolidacji, a nawet wybijając się do góry. Nie powinno to dziwić biorąc pod uwagę wcześniejszą skalę wyprzedaży oraz mocne zachowanie całego indeksu średnich spółek.

Pierwszy problem może pojawić się przy dokładnie respektowanej linii trendu. Warto także pamiętać, że 4 kwietnia spółka opublikuje raport roczny. Dane za ostatni kwartał wypadły poniżej oczekiwań. W jednym z wywiadów prezes spółki przyznał, że perspektywy na 2019 roku są dość niepewne, choćby z uwagi na spowolnienie w Europie Zachodniej, w Niemczech czyli na głównych rynkach, na które trafiają produkty firmy Forte. Gdyby spółka nie zaliczyła tak potężnego spadku, takie opinie i wyniki kwartalne sugerowałyby spadki. Obecnie spółka jest już bardzo silnie przeceniona i możliwe, że wszystko co złe jest już w cenach. Wydaje się, że test linii trendu w okolicach 30 zł może wskazać jaki jest obecnie sentyment do spółki.

Czytaj także: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKanadyjska policja zamroziła 22 mln USD z ICO
Następny artykułGuten Morgen DAX 02.04.2019
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here