Naga MarketsForte [FTE], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaTuż przed Świętami, analitycy DM BDM podwyższyli cenę docelową akcji Forte do 43,9 zł z 29,6 zł, utrzymując rekomendację “akumuluj”. Zdaniem autorów raportu, branża meblowa nieoczekiwanie stała się beneficjentem pandemii. „Jeszcze w 2 kwartale spółka walczyła o utrzymanie płynności, a kwartał później notowała rekordowe wyniki finansowe. Spodziewamy się, że 4 kwartał mógł być jeszcze lepszy z uwagi na osłabienie złotego i przygotowanie organizacji do zwiększonego popytu” – napisano w rekomendacji. Analitycy są zdania, że mocne wyniki utrzymają się przynajmniej do drugiego kwartału 2021 roku.

    • Forte zaskakuje wynikami – twierdzą analitycy DM BDM
    • Akcje spółki wycenili na 43,90 zł
    • Ponad 13 mln sprzedanych “Cyberpunków” do 20 grudnia

Głównym ryzykiem dla spółki jest ich zdaniem przedłużający się lockdown w Niemczech. Przypomnijmy, że zysk netto Forte w trzecim kwartale wyniósł 31,8 mln zł wobec 3,1 mln zł straty przed rokiem. Skonsolidowane przychody wyniosły 347 mln zł wobec 264 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 31%. Po trzech kwartałach roku zysk wzrósł o 163% względem poprzedniego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod kluczowym oporem

Wykres tygodniowy pokazuje, że kurs dotarł do kluczowego oporu czyli poziomu sprzed wybuchu pandemii. Nie pojawia się tutaj jednak mocna reakcja podażowa, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę choćby uzasadnienie z rekomendacji. Wydaje się więc, że wycena na poziomie niemal 44 zł ma spore szansę się zrealizować.

forte


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Spadki wyhamowały

Najbardziej gorąca spółka ostatnich tygodni – CD Projekt, poinformowała wczoraj, że sprzedaż gry “Cyberpunk 2077” do 20 grudnia szacowana jest na ponad 13 mln egzemplarzy. Liczba ta uwzględnia także liczne zwroty. Sądząc po reakcji rynku, podana ilość sprzedanych gier nie zadowoliła inwestorów. Od dłuższego czasu kolejne biura maklerskie podawały coraz niższe prognozy sprzedaży, względem tego co było szacowane przed debiutem gry. Trzeba jednak przyznać, że spółka pracuje na naprawą błędów i już w styczniu oraz lutym mają zostać wypuszczone tzw. łatki naprawiające większość błędów.

cd projekt

Główne problemy dotyczą tylko konsoli starszych generacji. Wersja na PC zbiera bardzo wysokie oceny. Wydaje się, że naprawienie błędów może jeszcze uratować sprzedaż gry, tym bardziej, że problemy dotyczą kwestii technicznych, sprzętowych, a nie słabej czy nudnej rozgrywki. Na wykresie nadal trwa przecena, choć spadki nieco wyhamowały przy minimum z połowy grudnia. Ewentualne zejście niżej będzie zapewne oznaczało test 200 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here