Naga MarketsFormuła 1, najwyższa klasa wyścigów w Międzynarodowej Federacji Samochodowej, przygotuje grę opartą na technologii blockchain. Projekt powstaje przy współpracy z firmą Animoca Brands, a jego celem jest zainteresowanie tematem młodszych, bardziej zorientowany na technologię, fanów wyścigów.

Gra będzie zatytułowana “F1 Delta Time” i będzie wykorzystywała tokeny NFT jako elementy do kolekcjonowania. NFT są specyficznym typem tokenów opartych na blockchainie. Są “unikalne” i w całości własnością osoby, która to ma wyłączną możliwość ich sprzedaży czy używania w transakcjach. W grze tokeny będą miały postać samochodów. Na przykład gracz będzie mógł posiadać cyfrowy samochód o unikalnych cechach lub zdolnościach, których nie posiada żaden inny e-pojazd i będzie mógł zdecydować się czy go używać, sprzedać lub wymienić. Według raportu Forbesa „wszystkie samochody, kierowcy i komponenty w grze to NFT”. Co więcej, cały pomysł NFT gwarantuje, że elementy gry „mają specjalne atrybuty (…), które zwiększają szanse na wygrywanie wyścigów i są produkowane w ograniczonych ilościach (…)”.

Premiera gry ma mieć miejsce 10 maja.

Magia Formuły 1

Formuła 1 jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie, a jej nowa gra oparta na blockchainie z pewnością zwróci uwagę na coraz mocniej rozwijającą się technologię.

Na całym świecie wyścigi Formuły ogląda aż 1,6 miliarda widzów. Z kolei spora liczba uczestniczy w nich osobiście. Animoca Branda podkreśla znaczenie marki. „Zdobycie partnerstwa w tworzeniu gier typu blockchain z Formułą 1 – jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w sporcie – jest godnym uwagi osiągnięciem”, powiedział Forbes Yat Siu, współzałożyciel i prezes firmy. „Wykorzystamy znaczny globalny zasięg Formuły 1, aby zwiększyć absorpcję produktów i wzrost przychodów, ponieważ wspólnie staramy się zwiększyć ekspozycję konsumentów na blockchain” – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here