Naga MarketsFormation FI - debiut ciekaweo projektu DeFI przez IDO już wkrótceFormation FI to nowy projekt w branży zdecentralizowanych finansów. Już wkrótce będzie miało miejsce jego IDO (Initial DEX Offering – pierwsza oferta publiczna zdecentralizowanej giełdy). Twórcy projektu pochwalili się szeregiem rozwiązań, które uważają za innowacyjne w branży DeFi. Mowa między innymi o: pódwójnym farmingu (ang. double farming), ochroną przed nagłą sprzedażą tokenów o dużej wartości przez jeden portfel czy graficznym systemie operacyjnym dla sieci DeFi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Formation FI chce pomóc zwiększyć zyski z pul płynności

Formation FI to nowy projekt związany z branżą kryptowalut oraz zdecentralizowanymi finansami. Debiut tego projektu, a ściślej: IDO, będzie miał miejsce już niebawem.

Autorzy projektu stwierdzili, że Formation FI posiada szereg innowacyjnych rozwiązań – niektóre z nich, jak podkreślają, nie były jeszcze stosowane. Jednym z nich jest np. podwójne farmowanie, dzięki którym w ramach kopania płynności (ang. liquidity mining) otrzyma się nie tylko tokeny $FORM, ale także te w ramach współpracy z Polygon.

Parytet ryzyka algorytmicznie dopasowuje najlepiej radzące sobie strategie farmingu na podstawie dużego zakresu aktywów spośród głównych sieci blockchain używając podstawowych wytycznych pojęcia parytetu ryzyka: osiąganych poprzez algorytmiczny i inteligentny system predykcyjny. – czytamy na stronie Formation FI – Gdy użytkownik wybiera poziom ryzyka z minimalną kwotą zaangażowania uzyskaną przez algorytm w topowych walutach rezerwowych jak BTC, ETH, DOT czy BNB, to protokół automatycznie konfiguruje i poleca portfel z jednej platformy oparty na strategiach yield farmingu dopasowanych do preferencji ryzyka danego użytkownika.

Impermanent loss może być wyeliminowany

Co więcej, zdaniem twórców Formation FI, eliminowany jest także problem tzw. impermanent loss, które może sprawiać, że dostarczanie płynności poprzez pule płynności (ang. liquidity pools) może być stratne. Dzieje się tak dzięki szybkiemu realizowaniu transakcji, co bywa problemem przy klasycznych sieciach DeFi.

Zobacz również: Cena bitcoina (BTC) wzrośnie do 220 tys. dol., twierdzi Max Keiser

Dump będzie utrudniony

Jednym z ciekawych rozwiązań jest potencjalna ochrona przed sprzedażą dużej liczby tokenów o dużej wartości na raz przez jednego użytkownika, czyli tzw. dump. Przewidywana jest w takim przypadku 10% opłata, z której zysk w 50% będzie dystrybuowany między posiadaczy tokenów.

Formation FI zaznaczyło także, że za audyt smart kontraktów odpowiada Halborn, który jest jednym z wiodących audytorów. Wcześniej, firma ta realizowała usługi audytu m.in. dla Binance, Bancor, Reef, Maker DAO i innych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here