Naga MarketsSzarpnięcie w górę, którego konsekwencją był test szczytu z sierpnia 2015 i dość dynamiczne cofnięcie, mające na danych intraday znamiona impulsu, to najkrótszy opis zachowania rynku EUR/USD z ostatnich kilkunastu godzin.

Dla mnie zastanawiający jest impulsowy charakter tego jakby nie patrzeć lokalnego cofnięcia z ostatnich kilku godzin, co może być pierwszym sygnałem rozpoczęcia jakiegoś większego ruchu korekcyjnego (spadkowego).

Z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej takie sygnały zostaną wygenerowane jeśli rynek pokona wsparcie na 1.1625, tworzone przez dna ostatniej korekty. Jeśli tak się stanie, to moim zdaniem droga w kierunku 1.1550-1.1530 powinna zostać otwarta. Poziom obrony dla scenariusza spadkowego realizowanego już z obecnych cen znajduje się na 1.1713.

Dynamiczne wahania w stosunkowo wąskim przedziale cenowym, mające znamiona formacji „prania i płukania” Di Napolego widzieliśmy w ostatnich kilkunastu godzinach na rynku USD/CAD. Naruszenie poprzednich minimów nie wygenerowało kontynuacji spadków, a to często jest pierwszym ostrzeżeniem, że przesilenie na danym rynku jest blisko. Tak jak pisałem już wczoraj, technicznym sygnałem zmiany

W takim przypadku kolejnych celów szukałbym w okolicach 1.2750. Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego realizowanego już z obecnych cen znajduje się na 1.2480.

Dynamiczny ruch w górę oglądaliśmy od początku obecnego tygodnia na rynku USD/JPY i póki co zakładam, że jest to co najmniej korekta całych, oglądanych od 11 lipca spadków.

Uwzględniając strukturę obecnego ruchu w górę pokusiłem się o przedstawienie modelowego przebiegu dalszych ruchów, przy założeniu, że są one korektą (niebieskie linie na powyższym wykresie). Modelowo, kurs USD/JPY powinien wykonać jeszcze jeden ruch w górę z testem okolic 112.40, gdzie powinna się rozpocząć większa, spadkowa korekta z celem na 111.50-111.20. Po takiej korekcie oczekiwałbym jeszcze jednej wyraźnej fali wzrostowej być może do okolic 113.0, gdzie znajduje się 61 % zniesienie ostatnich spadków, oraz gdzie biegnie wewnętrzna linia średnioterminowego kanału.

Tomasz Marek, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here